“Наступного року не все буде просто”: Марцінків про перехід у Франківську на автономне опалення

Під час ефіру в телерадіокомпанії «3 Студія» міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів про наявні проблемні ситуації щодо переходу на автономне опалення в обласному центрі і бачення керівництва міста щодо їхнього вирішення.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на ДМП “Івано-Франківськ теплокомуненерго”.

За його словами, цього року вже було видано 120 дозволів на перехід до індивідуального опалення багатоповерхівок.

Цей процес міська влада має очолити, щоб не було хаотичності і не вийшло так, що одні будуть мати опалення, а інші – ні. Цей процес очолить заступник міського голови Руслан Гайда. Пріоритетом буде район, що обслуговувався «СТЕК», але це не означає, що інші будинки залишаться без уваги, – розповів очільник міста.

ДО ТЕМИ: “Автономний” Франківськ: у місті розробляють програму переходу на індивідуальне опалення. ВІДЕО

Крім того, зазначи, міська влада допомагатиме з впорядкуванням газопроводів та зі збільшенням діаметрів труб, а все решта люди мають робити власними силами.

Бачимо той хаос, який відбувається на рівні державної влади, не розуміння куди це все іде. Це засвідчує, що кількість проблем наростає. З кожним роком все важче входити в опалювальний сезон. Кількість мереж, які слід ремонтувати в рази зростає з кожним сезоном. Величезні витрати несе підприємство (ДМП «ІФТКЕ»). Тарифи високі на тепло, два місяці працівники «ТКЕ» мають затримку в зарплаті, а 90% коштів, що сплачують люди зразу автоматично ідуть до НАК «Нафтогаз України» і якісної послуги нема. Розумію, що в один момент це не буде, додав Марцінків.

На його думку, наступного року 250-260 будинків можна буде відключити. Пілотним проектом стануть райони, які обслуговувалися «СТЕКом».

Також розповів про наявність передбаченої програми для малозабезпечених з приводу переходу на автономне опалення:

Буде програма по заміні мережі, а друга програма, але дуже жорстка і чітка, адже це є скринька Пандори, бо кожний може сказати, що потребує. Тому критерії мають бути дуже жорсткі: хто на це може претендувати. Ми вже зібрали інформацію, хто має пільги, тощо. І в цьому плані коштів у міста насправді не так багато. А на наступний рік бюджет дуже погано прийнятий. Буде не вистачати коштів на виплату заробітної плати вчителів, лікарів і не знаємо що буде з COVID, але ці дві програми паралельно будуть.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм