Напередодні виборів «Опозиційна платформа – за життя» змінила на Прикарпатті п’ятьох членів ТВК

Центральна виборча комісія затвердила чергові заміни у складі територіальних виборчих комісій в Івано-Франківській області.

Найбільше представників змінила «Опозиційна платформа за життя», пише Ратуша з посиланням на ОПОРУ.

У жовтні, напередодні місцевих виборів, відбулася низка замін у складі, районних та міських територіальних виборчих комісій. Зокрема, партія «Нова політика» замінила по одному представнику у Снятинській міській та Калуській районній ТВК.

ДО ТЕМИ: Стало відомо хто увійшов в новий склад Івано-Франківської обласної ТВК. ДОКУМЕНТ

«Слуга народу»  замінила по одному представнику у Калуській, Болехівській  та Тлумацькій міських ТВК.

«Опозиційна платформа – за життя» замінила по одному представнику у Снятинській, Тисменецькій, Яремчанських міських ТВК та  два представники в Івано-Франківській міській  територіальній виборчій комісії.

У Коломийській районній ТВК відбулась заміна представника «Європейської солідарності».

ДО ТЕМИ:Прикарпатські депутати просять ЦВК роз’яснити виборцям особливості голосування за новою системою

Замін серед керівного складу територіально виборчих комісій не було.

Виборчий кодекс чітко визначає обставини, за яких відбуваються заміни у складі територіальних виборчих комісій. При цьому важливим фактором є стабільна робота ТВК напередодні дня голосування, – зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області  Богдан Морикіт.

Відповідно до пунктів 1 та 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу, повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку з:

  • особистою заявою про складення повноважень члена комісії. Така заява подається суб’єкту внесення кандидатури відповідного члена комісії для передачі відповідній виборчій комісії або для внесення подання про заміну члена виборчої комісії;
  • внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла, що на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК. Відповідно до норм виборчого законодавства на другий день після їх утворення, ТВК провели перші засідання. З 21 по 25 серпня, у визначений Виборчим кодексом термін, на Прикарпатті районні виборчі комісій формували сільські та селищні територіальні виборчі комісії. Загалом сформовано 47 ТВК. У вересні у вересні найбільше членів ТВК замінила партія «Нова політика».

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм