Найдовший інструмент у світі: як у Карпатах майструють трембіту. ВІДЕО

Україні належить найдовший музичний інструмент у світі – трембіта. Колись це був засіб зв’язку, та зараз усе змінилося і вона віддана лише музиці.

Її звуки ні з чим не сплутаєш, однак, навчитися грати на трембіті непросто, пише Ратуша з посиланням на ТСН.

Життя Василя Грималюка із села Шепіт, що на Косівщині, відзначене блискавкою. Одна вдарила його самого у тридцять років, а вражені небесним вогнем смереки він шукає для роботи – майструє трембіти із так званих “громовиць”.

ДО ТЕМИ: Татарів у 3D форматі: фахівці створи віртуальну екскурсію селом 

Розколювати, видовбувати, клеїти, огортати березовою корою – процес кропіткий. Робота над однією трембітою може тривати близько місяця.

А ось старшого трембітаря Миколу Григоровича місцеві називають мольфаром. Кажуть, що він не лише вміє грати на гуцульських інструментах, але й розганяє хмари та пророкує. Сам же він називає себе травником. 

Моя душа віщує, що через три-чотири роки те все заспокоїться. Я відчувають так організмом, від природи, – пророкує мольфар закінчення війни в Україні.

За його словами, українцям потрібно “згуртуватися”, і через “років десять” життя в країні стане кращим.

Ще один трембітар Микола Василевич – рекордсмен із Книги рекордів карпатського краю. Він першим виконав гімн України на трембіті за одну хвилину та п’ятнадцять секунд. Раніше чоловік працював у ДАІ на посту в Яремче.

Хлопці їхали з похорону, машиною, порушили, зупинив, а вони кажуть: “Не пишіть, ми вам заграємо”. Вони витягли 6 трембіт і почали грати. То було щось цікаве, – згадує пан Микола. Відтоді він затятий трембітар.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм