Міська влада Франківська третій рік відмовляє мешканці у приватизації землі. ФОТО/ВІДЕО

Протягом трьох років жителька Івано-Франківська не може приватизувати свою земельну ділянку.

Водночас право на складання проєкту землеустрою площею 5,8 ара на вулиці Тисменицька Івано-Франківська міська рада передала іншому мешканцю, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Перший заступник міського голови Микола Вітенко зазначив, що рішення можуть скасувати на наступній сесії міськради, проте спочатку комісія повинна перевірити, чи є для цього підстави.

Понад 100 років будинок разом із земельною ділянкою належав родині Ніни Перцевої. Його придбали прабабуся та прадідусь. Зараз помешкання поділене між трьома власниками – самою Ніною, її матір’ю та тіткою, – йдеться у повідомленні.

ДО ТЕМИ: На Яремчанщині сільрада незаконно передала частину землі Карпатського НПП у приватну власність

2005-го року жінка намагається приватизувати як будинок, так і сад з городом. Проте уже тричі отримувала відмову, останню – в лютому цього року.

Ми подали в суд, чому нам відмовляють у приватизації земельної ділянки. Проте зараз все в режимі карантину. І поки ми подали папери, поки їх перенаправили, через два місяці прийшла відповідь з міської ради, що на дану ділянку (тоді, коли нам відмовили) дали дозвіл на приватизацію чужій людині. Чоловік був здивований не менше, ніж ми, – розповіла пані Ніна.

За словами жінки, він приватизовує земельну ділянку в Опришівцях. Про землю на Тисменицькій чоловік нічого не знав.

Ніна Перцева розповіла, що з 2005-го року платить податок за цю земельну ділянку. Також вона її обробляє. Жінка планує жити у своїй половині будинку, для цього хоче його приватизувати.

7 вересня вона знову подала заяву в окружний адміністративний суд на призупинення документації, що надана на приватизацію земельної ділянки іншій людині. Припускає, що на цю територію “кинув оком” забудовник.

Чоловік, якому дали дозвіл на приватизацію цієї ділянки на телефонні дзвінки не відповідає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті навчальному закладу повернуть землю вартістю майже 150 млн грн

За словами першого заступника міського голови Івано-Франківська Миколи Вітенка, така ситуація виникла через те, що ця земельна ділянка немає старого акту, тому належить міській раді:

Логічно було б, щоб три власники будинку подали документи на приватизацію спільної сумісної власності для обслуговування цього житлового будинку, – каже Микола Вітенко. – Завтра для детальнішого вивчення ситуації на місце повинна виїхати міська комісія.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм