Мінцифри: міська влада перешкоджає розвитку 5G у Франківську

У Міністерстві цифрової трансформації України повідомили, що місцева влада перешкоджає розвитку мобільного зв’язку.

Про це повідомили на Instagram-сторінці міністерства, пише Ратуша.

Радіофобія — не жарт: вона дедалі частіше стає на заваді розвитку мобільного зв’язку в Україні. І йдеться не лише про очікуваний 5G, але і про 4G, який вже став звичним для мешканців великих міст і на який дуже чекають у сільській місцевості. За останній час маємо інформацію про декілька прикладів, коли влада на місцях перешкоджає роботі базових станцій мобільного зв’язку, посилаючись на їх фіктивну шкоду, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще 39 населених пунктів Івано-Франківської області матимуть мобільний інтернет 4G

Наразі встановленню базової станції перешкоджає керівництво Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради. Йдеться про Івано-Франківську міську клінічну лікарню.

Такі дії посадовців не є піклуванням про громадян. Навпаки, через них постраждає набагато більше людей, ніж активних радіофобів. Без якісного мобільного зв’язку у нелегкий карантинний період неможливо вчасно додзвонитися до лікаря, взяти участь у відеоконференції чи отримати завдання для навчання, – зазначають у міністресті.

https://www.instagram.com/p/CFOuTXaHug1/?utm_source=ig_web_copy_link

Наголошують, що базові станції мобільного зв’язку, що встановлюються українськими операторами, не шкідливі для людей, тварин та рослин. Норми випромінювання базових станцій в України встановлені у 10-100 разів суворіші, ніж у Європі та Америці.

До того ж в Україні існує спеціальний орган, який контролює використання радіочастот, — Український державний центр радіочастот. Одне з його завдань — регулярно перевіряти дотримання правил роботи базовими станціями.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм