“Музиканти грають, а столи гнуться”: на Верховині гуцули відсвяткували довгоочікуваний ремонт доріг

Тепер місцеві долають пів сотні кілометрів шляху до Татарова удвічі швидше.

Верховинський район – перший на Прикарпатті, де завершують ремонт усіх доріг державного значення. Це сотні кілометрів автошляхів. Жителі гірських сіл радіють так, що навіть з цього приводу влаштовують гучні гуляння. Не менше у захваті і туристи, бо бездоріжжя завжди відлякувало їх від гірських районів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Місцеві у вишиваному одязі, музиканти грають, а столи гнуться – так гуцули святкують ремонт доріг. Кажуть, якщо раніше долали пів сотні кілометрів шляху до Татарова щонайменше за дві години, то зараз дорога займає удвічі менше часу.

“Дорога у нас тепер класна, була трошки погана, не трошки, дуже погана, дорога тепер супер, ми можемо дістатися і в один бік, і в другий”, – розповіла місцева мешканка.

Сьогодні про той пекельний шлях з Татарова до Верховини – лише спогади. Нині дорога свіжоасфальтована, лише залишилося нанести розмітку.

Бездоріжжя відлякувало туристів, кажуть готельєри. Щойно відремонтували дорогу, мандрівників побільшало. “Думаю, без дороги сюди б ніхто не їхав”, – зізнався один із туристів.

Андрій Сухарчук, підприємець, розповів, що коли люди їхали до них з боку Яремче, Буковеля і трошки проїжджали, то потім дзвонили й казали “Вибачайте, ми повертаємося назад”, бо неможливо було проїхати.

А до села Микуличин з Верховини ще два місяці тому тут не було проїзду, бо каміння зі скелі просто розтрощило шлях. Дорогу на Буковель відремонтували у рекордний термін – всього за 7 годин.

“Ми якраз поверталися з Франківська 23 числа (серпня – ред), то ввечері їх ще не було, а наступного дня вони вже дорогу відновили. Якби не техніка, ми б довго не бачили ще дорогу”, – оповів турист Роман Манівчук.

Дорога з Татарова через Верховину веде аж до Кам’янця-Подільського. Тобто з’єднує Прикарпаття з двома областями – Чернівецькою та Хмельницькою. Верховинський район – перший на Прикарпатті, де завершують будівництво усіх автошляхів державного значення.

“Сотні кілометрів добре відбудованих доріг, а за 5 років це вже понад тисячу якісно відбудованих доріг. Якщо подивитись на наші підходи, то це класно збудована дорога з якісною розміткою, тротуаром, велодоріжкою”, – заявив Олександр Шевченко, засновник ТК “Буковель”, нардеп від партії “За майбутнє”.

Наступного року на Прикарпатті візьмуться за автошляхи місцевого значення.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм