Музей Гуцульщини та Покуття стане доступним для людей з інвалідністю. ВІДЕО

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття стане доступним для людей з інвалідністю, або тих, хто частково втратив працездатність. Заклад виграв грант від Українського культурного фонду і тепер тут працюють над оновленням інтернет-ресурсу. Це спільна робота ІТ-фахівців, музейників та експертів. Водночас працюють над розробкою англомовної версії ресурсу.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття діє вже понад 10 років, пише Ратуша з посиланням на НТК.

Тут можна ознайомитись з колекцією та фондами, а ще подіями, виставками, презентаціями, які відбуваються у музеї.

Ми оцифрували велику кількість музейних експонатів, що дало можливість розширити доступ до цієї унікальної колекції нашого музею, – каже генеральна директорка національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Кобринського Ярослава Ткачук.

Тепер сайт стане більш доступним, зокрема для людей з різними формами інвалідності.

ДО ТЕМИ: У бібліотеці Академії Івана Золотоустого зберігаються стародруки, яким понад 500 років. ВІДЕО

Дуже важливо мати такий інклюзивний сайт, який би надав можливість різним людям з різними потребами мати доступ до культурного надбання, які ми презентуємо у нашому музеї, – каже заступниця генеральної директорки національного музею Ірина Федів.

Тому музейні фахівці опрацювали грантову заявку від українського культурного фонду, отримали підтримки та вже влітку розпочали втілювати проєкт інклюзивного сайту.

ДО ТЕМИ: У Франківську встановили унікальний будиночок для буккросингу. ФОТО

Адаптовуємо наш сайт, робимо повний ре дизайн, оптимізує текстові контенти, покращує відображення колекцій, забезпечуємо всі зображення сайту альтернативними текстами для людей з порушеннями зору, – ділиться Ірина Федів.

Фахівці працюють над написанням субтитрів до відео та аудіо-контенту.

Це надасть можливість нечуючим людям також скористатись інформацією, яка буде розміщена на сторінках подій, виставок, – додає заступниця генеральної директорки національного музею.

Над розробкою інклюзивного версії сайту працюють наукові співробітники сайту: програмісти, а ще тестувальники .

Ми б з цим не впоралися, якби не залучили до проекту соціальне підприємство з міста Львова. Це підприємство, яке об’єднує людей з інвалідністю, тестувальників, програмістів. Це підприємство навчає незрячих, з різними формами інвалідності працювати у галузі ІТ-технологій, які потім надають консультації, як зробити веб-сайти доступними, – продовжує Ірина Федів.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття стане одним з перших в Україні, який адаптований для інтернет-користувачів з інвалідністю.

Нова версія сайту запрацює вже наприкінці жовтня.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм