МОЗ оновило карантинний розподіл: Прикарпаття далі в “червоній” зоні

Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл на карантинні зони. Згідно з ними, у червоній зоні перебувають чотири області – Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Укрінформ.

В помаранчевій зоні знаходяться 10 регіонів – Київ, Вінницька, Донецька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська області.

Показник госпіталізацій хворих із COVID-19 перевищено у 8 регіонах – в Києві, Вінницькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївський, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Найвищий показник госпіталізацій у Вінницькій області – 122,5 на 100 тис. населення та у Івано-Франківській області – 122, 3, – йдеться у повідомленні.

ДО ТЕМИ: У МОЗ розповіли, за якої умови введуть новий локдаун 

Найвищий показник завантаженості ліжок з киснем станом на 15 березня у Закарпатській області – 67,9% (при визначеному показнику 65%). Також високий рівень у Івано-Франківській області – 66,5% та у Житомирській області – 62,9,6%.

Нагадаємо, 17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, встановлено 4 рівні епідбезпеки та показники їх визначення.

«Зелений» рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення. Встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менш як 50% епідемічного порогу 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менш як 5%.

«Жовтий» рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

«Помаранчевий» – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: 1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг, 2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – понад 65%, 3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менш як 300, 4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – понад 60, 5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – понад 20%, 6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – понад 50%.

«Червоний» рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників: 1) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – понад 65% 2) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менш як 300 3) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – понад 60 4) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – понад 20% 5) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – понад 50%.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС з ініціативи міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набуває чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів поспіль.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм