“Ми здобуваємо стресостійкість”: як студенти-медики допомагають людям на карантинних блок-постах. ФОТО

Уже третій тиждень понад 30 студентів Івано-Франківського національного медичного університету працюють на карантинних контрольно-пропускних пунктах області.

Майбутні лікарі під час чергувань не мають часу нудьгувати, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу університету.

Як розповідає студентка шостого курсу, членкиня студентського профкому ІФНМУ Анастасія Нагірняк, регулярно трапляються випадки, коли водіям чи пасажирам необхідна допомога, тож студенти домовилися з працівниками поліції про використання їхньої аптечки.

ДО ТЕМИ: Блокпост від навчання не звільняє: як франківські студенти-медики працюють на карантинних КПП. ФОТО

«У нас були різні ситуації: епілепсія, черепно-мозкова травма, порізані руки, — розповідає дівчина. — В таких випадках необхідно одразу на місці надати першу медичну допомогу, тому працівники поліції погодилися давати нам свої аптечки. Так, наприклад, у мене був випадок, коли хлопець з пост-ковідним синдромом втрачав свідомість, ми викликали швидку допомогу, і до приїзду бригади медиків надавали йому допомогу».

Був і трагічний випадок. До поліції надійшла інформація, що недалеко від одного з блок-постів люди побачили людину, котра лежить на землі біля річки. Поліцейські взяли з собою на виклик студентів-медиків. На жаль, тоді констатували смерть.

«Думаю, під час таких чергувань ми всі здобуваємо стресостійкість, — каже Анастасія. — Водії є дуже різні, і ситуації бувають різні. Треба проявляти людяність, розуміння. Пригадали ми й багато медичних навичок, найголовніше — це надання першої медичної допомоги».

ДО ТЕМИ: Температурний скринінг та первинний зовнішній огляд: як на Прикарпатті працюють карантинні блокпости. ВІДЕО

Студентів на блок-пості біля Калуша днями відвідав ректор ІФНМУ професор Микола Рожко.

«Це велика патріотичність наших студентів, — каже ректор. — Підтримуємо їх, дякуємо за небайдужість, вміння та зусилля».

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм