Минулого року понад 40 учасників бойових дій з Прикарпаття відкрили власну справу

41 учасник бойових дій з Прикарпаття відкрив власну справу у 2020-му році.

Про це Суспільному розповів начальник відділу у справах ветеранів Володимир Веркалець, пише Ратуша.

За його словами, цього року ветеранів російсько-української війни планують більше заохочувати відкривати власну справу.

Ми б хотіли звернутися до учасників бойових дій через центр зайнятості. Ми хочемо робити все можливе, щоб сприяти і допомагати військовим у відкритті власної справи, – розповів Володимир Веркалець. – У Надвірну нещодавно приїжджала група, яка знімала фільм про ветеранів, що відкрили власну справу. У ньому були історії двох наших ветеранів з Коломиї та Яремча – Андрія Лисканюка та Романа Янка. Вони відкрили власну деревообробну справу та успішно розвиваються.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті відновлює свою роботу Центр для учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський Схрон”

За його словами, на наступний рік в обласному бюджеті заклали 200 тисяч гривень на підтримку учасників бойових дій, які захочуть відкрити власну справу.

З центром зайнятості ми обговорили і вирішили щомісячно проводити семінари, де б розказували, що їх чекає, про звітність, про бухгалтерський облік, про те, яке сьогодні податкове законодавство. Можливо, вийде і змінювати законодавство і для учасників бойових дій зробити перші пільгові канікули, аби вони змогли міцно “стати на ноги”. Ми будемо давати кредити, якщо потрібно. У лютому відбудеться сесія і буде чіткий план. Маємо надію, що відсоток на кредит буде мінімальний, у межах 3-5 %, – додав Веркалець.

ДО ТЕМИ: У Франківську понад 8 тис. дітей перебуває на обліку, з них понад 1,6 тис. – діти учасників АТО

На семінари запрошуватимуть також успішних людей, які вже відкрили власний бізнес. Вони поділяться власним досвідом та розкажуть про проблеми, з якими стикнулися під час роботи.

Серед проблем, з якими зіштовхуються усі ветерани, є працевлаштування. Ми співпрацюємо з усіма силовими структурами, підприємствами, роботодавцями, щоб знайти роботу для учасників бойових дій. Із силових структур на наше прохання відгукнулася судова охорона. Силові структури зацікавлені, щоб у них працювали люди, які мають військовий досвід, вміють поводити себе зі зброєю, – зазначив Володимир Веркалець.

Крім того, зараз військові хочуть ставати керівниками ОСББ, де вони проживають. Зараз уже є близько десяти таких звернень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм