Івано-Франківщина просить в Зеленського і Шмигаля ще 1,7 млрд. гривень на ліквідацію наслідків стихії

Сьогодні на сесії Івано-Франківської облдержадміністрації підняли заслухали питання подолання наслідків надзвичайної ситуації, що трапилась у червні 2020 року.

Як доповідав голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук, стихією було підтоплено 263 населені пункти, 13117 житлових будинків, 15 фельдшерсько-акушерських пунктів та 2 лікарні, пише Ратуша.

Водою зруйновано 275 км та пошкоджено 603 км автодоріг, зруйновано 80 км берегоукріплень, зруйновано 93 та пошкоджено 249 мостів. Було припинено газопостачання близько 5 тисячам абонентів.

ДО ТЕМИ: Наслідки негоди на Прикарпатті: підтоплено понад 10 тисяч будинків, зруйновано 150 кілометрів доріг

Наразі вдалося відновити 75 доріг, 51 міст, в критичному стані залишаються 14 водозахисних дамб.

Для подолання наслідків стихії потрібно 2,1 млрд грн. Кабмін виділив 480 млн, проте цього є вкрай недостатньо з огляду на масштаби завданої шкоди. Тому ми просимо прийняти рішення виділити області 1,7 млрд грн для матеріальної допомоги, – зазначив Палійчук.

Тож депутати звернулися до президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з приводу надзвичайної ситуації, спричиненої паводком у червні 2020 року на території Івано-Франківської області.

ДО ТЕМИ: Такого не було 50 років: на Прикарпатті ліквідовують наслідки страшного паводку. ФОТО/ВІДЕО

Народні обранці просять:

  • прийняти рішення щодо виділення додаткових коштів з державного бюджету для області в сумі 1,7 млрд. гривень на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося в червні 2020 року на території області;
  • передбачити можливість фінансування за рахунок коштів державного бюджету видатків на запобігання руйнуванню та пошкодженню відновлених об’єктів в майбутньому, а також фінансування комплексу заходів, спрямованих на недопущення стихійних лих.

“За” це проголосували 60 депутатів.

ДО ТЕМИ: У Франківську стартувала чергова сесія облради. ФОТОРЕПОРТАЖ

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм