Мешканка Коломийщини власноруч вишила прикраси на ялинку. ВІДЕО

Мешканка селища Печеніжин Коломийського району Надія Сметанюк власноруч виготовила дивовижні прикраси на ялинку. Вишиті хрестиком кульки пожертвувала у місцевий Свято-Михайлівський храм.

Всього майстриня зробила 128 прикрас, над якими працювала над ними від липня, пише Ратуша з посиланням на НТК.

Сама жінка є викладачкою фортепіано в місцевій музичній школі. Надія – людина творча, захоплюється мікровишивкою, виготовляє різноманітні прикраси. Спеціально вишивати не вчилася, але ще маленькою діівчинкою перейняла від бабусі це вміння.

Взагалі, вишивка для українця – це не тільки одяг, це є щось більше, особисте, рідне, святе. Вишивка – це символ і оберіг, тому що це давнє мистецтво нашим пращурів і душа нашого народу, – каже Надія Сметанюк.

Мисткиня розповідає, що дуже любить робити подарунки рідним та друзям, але вважає, якщо навіть це дрібничка, але зроблена власноруч, дарунок має відповідну енергетику та силу. Тому й запланувала ексклюзивні іграшки на ялинку.

ДО ТЕМИ: Новорічні кульки: як прикарпатська майстриня створює ялинкові прикраси зі скла. ВІДЕО

Кульки вишиті на білому фоні, різного діаметру, кожна має інший візерунок, але традиційний для нашого краю.

Вартість іграшки залежить від орнаменту, від вишивки. Ціна такої іграшки в магазинах – від кількох десятків до кількох сотень гривень, – каже Надія Сметанюк.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм