Коломиянин реставрує старовинні кептарі та створює нові. ВІДЕО

У селі Корнич Коломийського району мешкає представник давньої та рідкісної професії – кушнір. Михайло Вінтонюк з Корнича реставрує старовинні кептарі та створює нові вироби за давніми зразками.

Кептар – це безрукавний хутряний кожушок, пише Ратуша з посиланням на НТК.

Цією справою чоловік займається вже 5 років. Каже, завжди захоплювався одягом зі шкіри, йому подобалися кожухи, шапки, навіть купував старі речі на базарі та збирав колекцію.

Я вивчав яким був корінний одяг у нашому селі. Чоловіки ходили в кептарях. Перші кептарі називалися у нас до Першої Світової війни – біленький кептар. Наступний називався “вишиваний”, – ділиться Михайло Вінтонюк.

Згодом митець вирішив зробити собі кептар власноруч. З шиттям був знайомий, бо 15 років займався машинною вишивкою. А ще володіє рідкісним вмінням – вишиває вручну делікатні мережки.

У пана Михайла багато додаткових занять, ідей та планів. Каже, 5 років тому його життя кардинально змінилось, відповідно змінився й він. Тепер він з величезним завзяттям займається улюбленою справою, багато спілкується зі старожилами, все записує та фільмує.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Унікальний праліс і найстаріше дерево: маловідомі місця Яремче. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм