Мед, сало, буряк та гарбузи: які українські суперфуди потрібно додати у свій раціон?

Зазвичай суперфудами називають екзотичні ягоди, фрукти або крупи, які несуть людині тільки користь та довголіття (наприклад, насіння чіа або ягоди годжі). Проте в Україні є свої суперфуди. Ціна на них значно нижча, проте вони нічим не поступається іншій трендовій їжі.

Обирати українські суперфуди варто на Центральному ринку. По-перше, вони локальні, і саме тому завжди свіжі. По-друге, їх вирощують в екологічно чистих умовах без шкідливих домішок, пише Ратуша з посиланням на сайт Центрального ринку.

До українських суперфудів належать мед, сало, ягоди, зелень, буряки та гарбузи. Звичайно, для деяких продуктів зараз несезон, проте є й такі, які можна хоч вже додавати у свій раціон.

ДО ТЕМИ: Чай та лате: рецепти гарячих осінніх напоїв зі спеціями

Мед. На Центральному ринку великий асортимент домашнього меду різних видів: травневий, гречаний, квітковий, акацієвий, липовий меди. Є «різнотрав’я» та «лісове різнотрав’я». Мед корисний для суглобів та судин, нормалізує тиск та гемоглобін.

Сало. Це неочікувано, але саме в салі дуже великий вміст вітаміну В. Придбати його можна у м’ясному відділі нового корпусу, де продукти завжди свіжі та привезені з індивідуальних господарств.

Буряк. Червоний буряк – один з найкорисніших овочів. Він має протизапальну і омолоджуючу дії, підвищує імунітет та гемоглобін. Буряк містить вітамін С та вітаміни групи В,  а також багато інших корисних речовин.

Гарбузи. Гарбузи містять вітаміни С і Е. Вітамін С зміцнює імунітет і бореться з вірусними захворюваннями. Вітамін Е корисний для шкіри, яка в осінній період потребує зволоження. Також він уповільнює процеси старіння.

Гарбузове насіння. Гарбузове насіння можна вживати як перекус або додавати до різних каш, крем-супів та салатів. У ньому міститься значна кількість клітковини, яка покращує процес засвоєння їжі.

ДО ТЕМИ: На Центральному ринку з’явились гарбузи сортів “мускатний горіх” та “хоккайдо”

Всі локальні суперфуди можна придбати у новому корпусі Центрального ринку, що розташований по вулиці Дністровська, 5.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм