Медпрацівників Калуської ЦРЛ почали вакцинувати від COVID-19

15 березня мобільна бригада Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги розпочала кампанію з вакцинації у Калуші.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Вікна.

Цього і кілька наступних днів бригада працюватиме в Калуській центральній районній лікарні. Першим дозу вакцини від коронавірусу у Калуші отримав  в. о. медичного директора Калуської ЦРЛ зі стаціонарної допомоги, депутат Калуської міської ради Ярослав Кінаш.

Загалом 15 березня провакцинують 60-70 медичних працівників закладу з тих, що дали згоду на щеплення.

ДО ТЕМИ: Головного санітарного лікаря Прикарпаття вакцинували від COVID-19

Як повідомив головний лікар міського центру Михайло Гаврилишин, Калуш у суботу, 13 березня, отримав 50 флаконів вакцини — це 500 доз.

Цього з надлишком вистачить для того, щоб вакцинувати усіх медичних працівників, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію та з підозрами та дали згоду на щеплення. Наприклад, в Калуській ЦРЛ мають щепити 183-х медичних та інших працівників зі 862-ох, які підлягають вакцинації, – зазначив Гаврилишин.

Як пояснила заступниця медичного директора Калуської ЦРЛ з медсестринства Регіна Демус, частина медичних працівників мають протипоказання до вакцинації, інші — недавно перехворіли і мають високу концентрацію антитіл до коронавірусу, дехто — не дав на це згоди.

ДО ТЕМИ: Щеплення від COVID-19: у Франківську сформують списки охочих вакцинуватись залишковими дозами

За словами Михайла Гаврилишина, в Калуській міській лікарні (колишня районна лікарня) мають вакцинувати 10 медичних працівників, які дали на це згоду (загалом тут їх близько 300), у міському центрі первинної медико-санітарної допомоги — 100 з близько 500.

Таким чином, після вакцинації медичних працівників залишиться понад 200 доз вакцини. Її планують використати для щеплення працівників міської ради (тут вже складають списки бажаючих), ветеранів АТО, освітян тощо. Якщо буде можливість, то зможуть вакцинувати й інших бажаючих: для цього потрібно буде звернутися до сімейного лікаря і, за умови наявності вакцини та відсутності протипоказань, — прийти в поліклініку. У великих колективах  вакцинацію мобільна бригада проведе з виїздом на місце, – йдеться у повідомленні.

Через 4-12 тижнів після першої вакцинації процедуру потрібно буде повторити. У Калуші щеплення проводять вакциною Covishield, яка вироблена за ліценцією Oxford-Astra Zeneca на індійському майданчику Serum Institute.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм