Матч Швейцарія – Україна не відбудеться. Долю гри може визначити жереб

Для проведення матчів збірних під час пандемії COVID-19, УЄФА розробив свій протокол, який передбачає ретельне тестування гравців, щоб всі поєдинки були зіграні за планом.

Однак місцева влада уповноважена відправляти групи гравців або всю команду на карантин, якщо тестування перед грою показало у когось позитивний результат. Це і сталося з українською збірною за рішенням влади кантону Люцерн, пише Ратуша з посиланням на ua-football.com.

УЄФА відзначає, що через щільність календаря, деякі матчі Ліги націй перенести буде неможливо (мова йде про групову фазу). Так, як матч Швейцарія – Україна завершував би групову фазу Ліги націй, він може відноситися саме до цієї категорії.

Якщо матч неможливості перенести, які дії припускає протокол УЄФА?

1. “Якщо група гравців або вся команда примусово відправлена ​​на карантин або самоізоляцію, матч може бути зіграний, якщо команда буде мати 13 доступних гравців (і щонайменше одного воротаря)”.

УЄФА уточнює, що вони (гравці) не обов’язково повинні були бути заявлені раніше. Головне, щоб вони мали право представляти національну збірну або молодіжні команди, згідно регуляцій ФІФА і мали б при собі негативний тест, виконаний по протоколу УЄФА.

Нещодавно в схожій ситуація опинилася Норвегія, після того, як місцева влада їй заборонила відправитися на виїзні матчі проти Румунії та Австрії. Долю матчу Румунія – Норвегія вирішить УЄФА, а проти Австрії норвежці зіграють нашвидку зібраним резервним складом.

2. “Якщо національна асоціація не може виставити на матч мінімальну кількість гравців (13, в тому числі один воротар), матч, якщо це можливо, буде перенесений адміністрацією УЄФА, яка має право вибрати стадіон на нейтральній території, якщо в цьому є необхідність. Витрати за проведення матчу буде нести команда-організатор”. (Тобто Швейцарія – прим.ред.)

3. “Якщо матч неможливо перенести, рішення по ньому буде приймати контрольно-дисциплінарна і етична інстанція УЄФА. Національної асоціації, яка відповідальна за те, що матч не відбувся, буде присуджено поразку, але якщо інстанція УЄФА вирішить, що жодна з асоціацій в цьому не винна, технічна поразка присуджуватися не буде. В цьому випадку результат гри буде визначатися жеребкуванням (перемога 1:0, поразка 0:1 або нічия 0:0)”.

Можна припустити, що якщо збірна України до завтрашнього дня зможе організувати нову національну команду з новим тренерським штабом, матч відбудеться, адже 18 листопада зарезервовано під збірні. Перенесення гри на інший день навряд чи можливе, тому що наступна міжнародна пауза передбачена тільки в березні, коли почнуться вже інші турніри. В цьому випадку долю поєдинку буде визначати УЄФА.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм