Dos profesionales sanitarias realizan pruebas PCR en el CAP Raval Nord de Barcelona, este viernes. EFE/Enric Fontcuberta

Марія Бойко: ПЛР-тест не обов’язковий для відкриття лікарняного

Для того, щоб відкрити чи закрити лікарняний лист, не обов’язково робити ПЛР-тестування.

Про це на оперативній нараді у міського голови Івано-Франківська повідомила начальниця управління охорони здоров’я Марія Бойко, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Не обов’язковим є тест ПЛР для постановки діагнозу “коронавірусна інфекція” чи для того, щоб відправити людину на лікарняний. Накази МОЗу тепер чітко про це говорять. Є температура, кашель, втрата нюху та смаку чи якісь інші симптоми, за якими сімейний лікар може поставити діагноз COVID-19, – розповіла Марія Бойко.

ДО ТЕМИ: У Франківську не вистачає лікарів, щоб лікувати хворих з COVID-19 

Також очільниця управління охорони здоров’я зазначила, що ПЛР-тест показує результат тільки сьогоднішнього дня. Немає впевненості, що через добу після отримання результатів людина не захворіє. 

Працедавці кажуть: “Ти був на лікарняному, принеси довідку, що ти ПЛР мінус.Тоді ми тебе візьмемо на роботу. Це є незаконна вимога. Якщо людина мала симтоми захворювання, на 14-й день вона може іти на роботу. Вона не є заразною, якщо себе почуває добре. Ці питання визначає лікар, – додала Бойко.

ДО ТЕМИ: У Франківську понад 70 педагогів хворіють на COVID-19 

Також вона застерігає часто робити комп’ютерну томографію:

Рентгенографія – це те, до чого ми звикли, тому що можна робити профілактично раз на рік. Але комп’ютерна томографія в десять разів більше дає опромінення щитовидної залози, обличчя, статевих органів, грудних залоз. Потім ми питаємо: звідки взявся рак? Сьогодні маємо таку ситуацію, коли людина має високу температуру, вирішує, що їй треба зробити КТ. Через сім-вісім днів знову гарячка, знову КТ. Через місяць після лікування: можна я зроблю ще третє КТ?.

За її словами, для хворих на коронавірус найважливіший не рентген і не КТ, а показник сатурації – кількість кисню в крові.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм