Марцінків: Дістало, коли колишні голови колгоспу вважають, що можуть усе повирішувати

Клуб, то не забавка чергового маленького олігарха.

24-й тур чемпіонату України з футболу у Першій лізі позначився гучним скандалом. Долю поєдинку за участю лідера турніру «Інгульця» з села Петрового на Кропивниччині проти середняків з івано-франківського «Прикарпаття» вирішила низка неоднозначних суддівських рішень київського арбітра Івана Бондаря.

Завдяки прямій трансляції на телеканалі «Футбол 3» ці події бачила вся країна. «Інгулець» завдяки сумнівному пенальті на третій компенсованій хвилині переміг 1:0, а відразу після фінального свистка мер Івано-Франківська Руслан Марцінків написав у соцмережі емоційне повідомлення: назвав клуб з Кропивниччини «ганебною командою бариг». І додав: «Тому наш футбол ніколи не буде італійським чи німецьким».

Марцінків прямо причетний до клубу «Прикарпаття». Адже клуб у 2016 році був відроджений саме з його ініціативи. І фінансується він з міської казни. При цьому, формується івано-франківська команда за унікальною для наших теренів концепцією – лише вихованці місцевого футболу.

ДО ТЕМИ: «Вся Україна бачила, як вбивають футбол»: Ковалюк про матч з «Інгульцем»

Власне, про специфіку футболу з прикарпатським колоритом, бюджет команди, принципи її формування і перспективи «Главком» і поговорив з міським головою. Але розпочалася розмова з гарячої теми – скандалу навколо поєдинку з «Інгульцем».

Упередженість стосовно нашої команди була помітною з самого початку поєдинку, – бере слово Марцінків. – Суддя робив усе відверто. Спершу видумав червону картку, хоча наш футболіст не симулював, а потім призначив у компенсований час пенальті: в ситуації, коли нападника «Інгульця» не чіпав взагалі ніхто. Також наприкінці першого тайму була ситуація, коли пенальті можна було призначати у ворота господарів. Фол був відвертим. І це бачили всі. Тим паче, матч транслювався у прямому ефірі, вживу поєдинок дивився президент Професійної футбольної ліги Сергій Макаров. Поки результати зустрічей відомі ще до матчу, наш футбол не буде цікавим уболівальникам. Гра повинна інтригувати. Цікаво – коли лідер може втратити очки в зустрічі з останньою командою. Але в нашому випадку ведеться нечесна гра. Далеко не вперше. Мені чомусь відразу згадується домашній матч «Прикарпаття» з «Колосом» із Ковалівки. Сценарій тоді був схожим: спершу суддя вилучив нашого футболіста, а на останніх хвилинах видумав штрафний майже з лінії карного майданчика і суперники провели переможний гол.

Президент «Інгульця» Олександр Поворознюк дивився матч проти іванофранківців поруч із президентом ПФЛ Сергієм Макаровим

Тоді ви відреагували на події дуже емоційно, облаявши суддів після матчу.

Там ситуація була ідентичною. Та й «Колос» з «Інгульцем» – команди, схожі за своєю суттю. Ми розуміємо, що суперники можуть бути ліпше вкомплектованими. То нехай ці свої переваги використовують і перемагають за спортивним принципом. «Прикарпаття» унікальне тим, що за нас виступають лише місцеві футболісти. У нас немає не те що легіонерів, а й футболістів з інших, крім Івано-Франківської областей. Такої концепції в Україні притримуємося лише ми. При цьому наша команда взимку суттєво омолодилася. Але попри це не вважаю, що в матчі з лідером чемпіонату «Інгульцем» вона виглядала гірше. Якщо лідер такий сильний, то нехай би доводив свою перевагу бодай впродовж тайму, коли команди грали в нерівних складах. Але ж ні – без пенальті в компенсований час не впоралися.

«Дістало: колишні голови колгоспу вважають, що можуть усе повирішувати»

У коментарі в «Фейсбуку» ви назвали «Інгулець» «ганебною командою бариг».

Це емоції. Але дістало, коли колишні голови колгоспу вважають, що вони можуть усе повирішувати. Футбол – гра для вболівальників. На «Прикарпаття» до карантину ходило по 4 тис. глядачів щоматчу. Видно, що клуб комусь потрібен, що його люблять, що то не забавка чергового маленького олігарха. Навіщо такі команди у Прем’єр-лізі? Цікаві команди з концепцією, задумом, традиціями. Але саме таким командам допомагають судді.

ДО ТЕМИ: Футбольний бандитизм. Екс-арбітр ФІФА вимагає звільнення судді матчу “Прикарпаття”-“Інгулець”