“Мальований дзбан”: скільки виділили на будівництво мистецького центру на Косівщині

Культурно-мистецький туристичний комплекс «Мальований дзбан» цьогоріч будуватиметься в живописній місцевості Карпат у селі Старий Косів. Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів він фінансуватиметься за кошти ДФРР та місцевих бюджетів.

У 2021 році із Державного фонду регіонального розвитку виділятимуть кошти на суму 12 788,486 тис. гривень, із місцевого бюджету – 1 511,514 тис. гривень, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Косівської РДА.

Створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан» сприятиме збереженню і розвитку нематеріальної культурної спадщини (НКС) і зокрема косівської мальованої кераміки, яка внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО, – йдеться у повідомленні.

На території Косівщини впродовж століть процвітало гончарство. Зараз тут функціонують кахельні цехи, майстерні, де задіяно понад 150 осіб. Косівська мальована кераміка є цікавим брендом Карпатського регіону, який привертає увагу поціновувачів із багатьох країн світу. Саме такий креативний проєкт «Культурно-мистецький центр «Дзбан», що символізує традиційну форму у місцевій кераміці, покликаний не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та підвищити економічну спроможність краю.

Реалізація проєкту сприятиме розвитку туристичної інфраструктури, збереженню автентичних народних ремесел, зокрема, Косівської кераміки, самовираженості мешканців краю, розширенню туристично-рекреаційної зони Косівщини, розвитку підприємництва, зростанню економічно-інвестиційної привабливості регіону, залученню додаткових коштів в економіку регіону.

ДО ТЕМИ: Сила і міць гір: на Косівщині сотні років виготовляють автентичні ліжники. ВІДЕО

Проєкт «Дзбан» інноваційний як у подачі архітектурної будівлі, оскільки зображена у креативній, символічній формі, що не має аналогів не тільки в Україні, а й в світі, так і в його внутрішній технічній розробці, що передбачає широкі варіативні можливості експлуатації та використання життєдіяльності культурно-мистецького центру.

Додамо, що цьогоріч відповідно до Президентської програми «Велике будівництво» та розпорядження Кабінету міністрів України від 12 квітня 2021 року №297-р «Про інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2021 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку» здійснюватиметься також капітальний ремонт музею «Писанка» в Коломиї та забудується народний дім у с. Пшеничники Тисменицького району.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм