Майже 100 мільйонів заборгувала Франківщина за розподіл газу

Станом на 14 вересня борги клієнтів за послуги з розподілу газу перед «Івано-Франківськгаз» сягнули 95 млн грн.

Це майже у п’ять разів більше заборгованості компанії перед оператором ГТС, що зменшилася до 20 млн грн, повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу підприємства.

Серед найбільших боржників – теплопостачальні підприємства області, неплатежі яких становлять майже 20 млн грн. Решта заборгованості припадає на побутових клієнтів та інші категорії споживачів.

Цьогоріч на зростання боргів та погіршення розрахунків вплинув мораторій на застосування штрафних санкцій до боржників, введений урядом через пандемію коронавірусу.

«Цьогорічна особливість – значне, майже п’ятиразове, перевищення боргів споживачів над нашою заборгованістю перед оператором ГТС. Вона сформована в першій половині року – коли через карантин розрахунки споживачів за послуги доставки газу значно погіршилися.  Деякі споживачі помилково прийняли це як сигнал взагалі не платити за комунальні послуги. Хоча насправді, мова йде лише про тимчасовий мораторій на нарахування пені», – каже  комерційний директор «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

За місяць до опалювального періоду «Івано-Франківськгаз» закликає клієнтів не допускати нарощування боргів та вчасно розраховуватись за послуги розподілу газу. Адже це напряму впливає на безпеку й надійність газопостачання та розрахунки з оператором ГТС.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм