Ліси та праліси Карпат: що відомо про землі, які приєднають до Верховинського НПП. ФОТО/ВІДЕО

До НПП “Верховинський” приєднають майже 1 700 гектарів території Верховинського лісгоспу. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський 11-го січня.

Суспільне з’ясувало, які території увійдуть до національного парку та чим цікаві ці землі, пише Ратуша.

НПП “Верховинський” створили десять років тому. Згідно з дослідженнями науковців, тут росте 64 види червонокнижних рослин та живе 83 види червонокнижних тварин. Деякі рослини є лише у цьому природному парку.

За словами начальника науково-дослідного відділу парку Ярослава Зеленчука, територія, яку приєднують до Верховинського НПП, – це ліси та праліси на вершині гори Чивчин.

Навколо гори Чивчин, яка є центральною вершиною на цій території, знаходиться декілька десятків так званих висячих боліт. Висячі болота – це невеличкі екосистеми, які мають на своїй території зростання різного типу раритетної флори, – зазначив Ярослав Зеленчук.

ДО ТЕМИ: “Війна” за заповідні землі: як у Карпатах знищують багаторічні ліси. ФОТО/ВІДЕО

Над розширенням території національного природного парку працювали впродовж останніх п’яти років. Директор НПП “Верховинський” Михайло Нечай розповідає, що крім 1 700 гектарів землі науковці природоохоронної установи сподіваються на приєднання ще 10 тисяч гектарів, які теж належать Верховинському державному лісовому господарству.

Це обов’язкова вимога для з’єднання міграційних коридорів диких тварин з Карпатським національним природним парком та з Карпатським біосферним заповідником, що в Рахові. Так буде створений єдиний анклав, – каже Михайло Нечай. – Наступною важливою віхою є те, що ми стоїмо на порозі створення біосферного резервату разом з нашими сусідами з румунської сторони.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті засудили чоловіка, який незаконно вирубував ліси

Ділянка, яку передали природному парку, входила до Буркутського лісництва і була єдиною, де не велося лісове господарство, каже головний лісничий Верховинського державного лісгоспу Андрій Станкевич. Окрім того, на висоті 1 100 метрів діє мораторій на вирубку лісу. Висота ж гори Чивчин – 1 769 м над рівнем моря.

Там заготівля жодна не велася, бо вся територія знаходиться в першій групі. З них 1 200 гектарів – це є Чивчино-Гринявський заказник місцевого значення. Востаннє там якісь роботи велися приблизно 25 років тому ще за колишніх лісокомбінатів, – пояснив Андрій Станкевич.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм