“Людина з довгою тінню”: Франківський драмтеатр покаже виставу за творами Кафки. ФОТО

Цими вихідними Франківський драмтеатр презентуватиме нову виставу – “Людина з довгою тінню“.

Про це йшлося сьогодні на пресконфенції у драмтеатрі, передає кореспондентка Ратуші.

Режисером постановки виступає Назарій Панів.

Це третя робота Назарія Паніва. З мого боку було сказано: візьми і зроби те, що ти хочеш. Десь я радив, мав свою думку, намагався давити досвідом та інколи казав робити, що він хоче. Це його життя, історія, професія, – сказав художній керівник театру Ростислав Держипільський. — Назар вибрав творчість та основі біографії Франца Кафки. Це один з найзагадковіших письменників 20 століття. Дехто каже, що його твори – це результат його фобій, психічних розладів, комплексів. Пік його творчості – ще попереду. А ми театр, який йде попереду, який намагається обходити фобії, кути. Ми працюємо нестандартно, з людьми з інвалідністю, воїнами АТО. Мені, скажу відверто, завжди було страшно братися до Кафки. Це елітна література для інтелектуального глядача.

ДО ТЕМИ: Випадковості не випадкові: історії кохання франківських акторів. ФОТО

У сюрреалістичній драмі буде дев’ять персонажів. Серед них чотири кохання Кафки: 25-річна «позбавлена шарму» Феліція Бауер, донька празького шевця Юлія Вохрицек, юна журналістка Мілена Есенська та волонтерка Дора Діамант.

Ролі виконуватимуть тільки двоє акторів: Ірина Бенюк і Юрій Хвостенко.

Сьогодні ми вперше оголошуємо імена акторів, які гратимуть у виставу. До сьогодні ми тримали їх у таємниці і йшли по таємничих формах Кафки. Часто люди запитують: чи буде щось зрозуміло, якщо Кафку не читав? Не треба боятися! Якщо знаєте його твори – класно, це вам допоможе. Якщо ні – після цієї вистави ви почнете його читати, – запевнив Назарій Панів.

Ірина Бенюк зіграє одразу дев‘ятьох персонажів у виставі. Каже, що Кафка для неї – це щось непізнане.

Кафка ще не в темі. Він, як ковід. Нас всіх закрили вдома, а Франц Кафка любив сидіти вдома. Кафка – він інший. Він не депресивний, він – митець. Вистава у нас ніби в стилі кіно. Зіграти дев’ять ролей – це дуже складно. Я не знаю, як я це роблю, – сміється акторка.

ДО ТЕМИ: «Проживали кожну мить із нашими захисниками»: актори Франківського драмтеатру зіграли виставу на Луганщині. ФОТО

Єдине, що пов’язує Франца Кафку з Івано-Франківськом – це його прізвище. Чеською Kavka — це галка. Письменник сам ідентифікував себе з образом цього чорного птаха:

Я абсолютно безглуздий птах. Я — галка… але мої крила відмерли. І тепер для мене не існує ні висоти, ні далини. У сум’ятті я стрибаю серед людей. Вони поглядають на мене з недовірою. Адже я небезпечна птиця, злодійка, галка. Проте це лише видимість…

У виставі ми знімаємо містику. Показуємо Кафку, як живу людину. Зі своїми проблемами, вподобаннями, страхами. Але в першу чергу людиною, – каже Назарій Панів.

Прем’єра вистави відбудеться 15 та 16 травня о 18:00 на камерній сцені Франківського драмтеатру.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм