“Психологічно було дуже важко”: як франківський заклад пережив локдаун. ФОТО

25 січня в Україні завершився локдаун. Тепер торговим центрам, магазинам, закладам громадського харчування, кінотеатрам, театрам, спортзалам і фітнес-залам дозволено працювати.

Якою була робота закладів громадського харчування під час локдауну і що в цей час було найскладнішим Ратуші розповіла менеджерка кафе “Мануфактура” Вікторія Данилюк.

Ми, як і всі заклади, працювали тільки на самовиніс і доставку. Під час локдауну кількість замовлень зменшилась, тому що зал не працював. Люди приходили та замовляли щось із собою, – розповідає Вікторія.

За її словами, хоч гостей у закладі й зменшилось, зате замовлень на доставку стало суттєво більше.

Кількість замовлень на доставку збільшилась. Середній чек у нас був більший, тому що замовлення вибивались на одного гостя.

В заклади харчування неодноразово навідувались інспектори Держпродспоживслужби та правоохоронці з перевірками. “Мануфактура” – не виключення.

До нас приходили перевірки неодноразово: заходили, дивились чи усі в засобах індивідуального захисту, чи є антисептики. Ми карантин не порушували, – каже Вікторія.

ДО ТЕМИ: За минулий тиждень на Прикарпатті склали 60 протоколів за порушення карантину

Менеджерка закладу запевняє, що під час карантину вихідного дня ситуація була складнішою.

Трохи некрасиво себе поводили інспектори під час карантину вихідного дня. Все контролювалось набагато частіше. Психологічно це дуже важко. Коли вони приходять, тебе кидає в мандраж. Але насправді вони виконували свою роботу, як і ми. Це їхній обов’язок.

Вікторія Данилюк розповідає,що за час жорстокого карантину, заклад втратив великий відсоток доходу, відповідно зарплата працівників також зменшилась.

Ми заробляли набагато менше, ніж у звичайному режимі, але і та копійка – це добре для кожної людини, – зауважує Вікторія. – Зарплата стала набагато менша. Але ми не могли закритись. Нам було важливо, щоб ми працювали, щоб люди спробували наші сніданки, гофри, салати.

Всіх працівників кафе намагались залучати до роботи. А після карантину у закладі з’явилися нові люди.

Єдині, хто не працював під час локдауну – це технічні працівники, тому що вони відповідають за термічну обробку. Заклад у нас маленький, колектив невеликий, тому всі залишились на робочих місцях, ніхто не звільнився і ми нікого не скорочували. Після карантину в нас навпаки був добір персоналу, – розповідає Вікторія.

ДО ТЕМИ: На Городенківщині власницю ресторану оштрафували на 34 тис. грн за порушення карантину

Найскладнішим, розповідає менеджерка, була відсутність великого потоку людей.

Ми звикли до темпу, ритму, до великої кількості гостей, коли все йде по обороту. За час локдауну в нас змінились постачальники, закупка, ми повинні були розрахувати все так, щоб не замовити забагато, щоб все було свіже. Це було трішки важко. Взагалі важко змінювати свій звичний формат роботи за день-два.

Зараз, зайшовши в “Мануфактуру”, можна побачити велику кількість відвідувачів. Це і молодь, і люди похилого віку.

У перший день без жорстких обмежень у нас більше, ніж наполовину, збільшилась кількість відвідувачів, – каже Вікторія. – Вчора цілий день було багато гостей, всі нарешті вийшли з дому. Насправді, ми дуже раді, що локдаун закінчився. Взагалі, хочеться, щоб це все чимшвидше закінчилось і всі були здорові.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм