Лекції – дистанційно: як вчитимуться студенти франківських вишів у зв’язку з COVID-19

Студенти повинні подбати про доступ до інтернету самостійно.
Студенти повинні подбати про доступ до інтернету самостійно.

У зв’язку із внесенням Івано-Франківська до “червоної” карантинної зони, всі франківські виші розпочинають навчання дистанційно.

Про це інформує кореспондент Ратуші.

У Прикарпатському університеті перший навчальний семестр буде проходити за змішаною формою: лекції – онлайн. Практичні, лабораторні та індивідуальні заняття – за звичайною системою.

В ІФНМУ наразі деталей навчального процесу не повідомляють.

На жаль, першовересень ми зустріли у складних умовах пандемії, і навчання наразі відбуватиметься дистанційно. Сподіваємося, такі карантинні обмеження діятимуть недовго, і ми зможемо відновити більш звичний режим навчання, – повідомили у вузі.

В Національному технічному університеті нафти і газу також розпочинають онлайн. Але у разі оголошення у регіоні помаранчевого рівня навчання відбуватиметься за змішаною системою. Групи, де кількість студентів не перевищує 20 – навчатимуться офлайн. Якщо ж у групі більше аніж два десятки студентів – онлайн.

Для цьогорічних першокурсників навчальний рік в режимі офлайн розпочнеться з 15 вересня.

ДО ТЕМИ: Без масок і соцдистанції: як вступники подають документи до медичного університету. ФОТО

Це пов’язано із тим, що вступна кампанія ще не завершилась, до 31 серпня абітурієнти подавали оригінали документів. Відповідно, накази про зарахування видаватимуть до 5 вересня. Далі першокурсників заселятимуть у гуртожитки.

Згідно з рекомендаціями головного державного санлікаря щодо протиепідемічних заходів, у гуртожитках обов’язковою є умова дотримання норм житлової площі – 6 кв.м., п’ятиденний запас дезінфікуючих засобів, щоденний температурний скринінг.

Під час поселення у гуртожиток студенти повинні пред’явити медичні довідки. Вимоги, яких лікарів проходити, ставлять університети. Обов’язковою є медична довідка від сімейного лікаря про те, що протягом двох тижнів перед поселенням, мешканці гуртожитку не хворіли та не перебували у контакті з інфікованими COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дистанційного навчання не буде: у школах Івано-Франківська на два тижні продовжили канікули

Довідок про тест ПЛР вимагати права не мають.

У студентів-іноземців навчання розпочинається переважно у жовтні. Щодо дотримання карантинних вимог, все залежатиме від країни, з якої приїжджає студент.

Для тих, хто прибуває із зони з “червоним” рівнем епіднебезпеки, обов’язковою є обсервація у гуртожитку в спеціально відведеній кімнаті. У кожному гуртожитку таких кімнат має бути декілька.

ДО ТЕМИ: Три франківські виші увійшли до ТОП-100 найпопулярніших серед вступників

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм