3 жовтня у Делятині актори Івано-Франківського драмтеатру зіграли шедевральну виставу-мюзикл “Гуцулка Ксеня”, яка уже встигла зібрати понад три десятки аншлагів поспіль.
На мистецьку подію зійшлися і з’їхалися сотні людей – не тільки місцеві мешканці, а й з сусідніх сіл, які входять в ОТГ та межують з нею. Були гості з Яремчанщини та Надвірної.
Це історична постановка для Делятина, – розповів перед початком вистави режисер, народний артист України та лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Ростислав Держипільський. – У 1938 році геніальний композитор і перший диригент Станіславського театру – Ярослав Барнич написав оперету «Гуцулка Ксеня». Ставив її обласний театр ім. Івана Котляревського під орудою Володимира Блавацького, який родом з Косова. Прем’єра мала відбутися саме там, але тодішня влада не дозволила цього. Митці не здалися – і організували показ в Делятині. А цьогоріч повторили цей історичний момент – і знову приїхали до цього мальовничого селища з “Гуцулкою Ксенею”.
Культурний експеримент вдався – був аншлаг і великий успіх.Мюзикл “Гуцулка Ксеня”, який йшов майже три години, тримав до кінця усіх глядачів і приємно вразив їх рідними гуцульськими жартами, колоритною місцевою мовою, комічними ситуаціями, веселими коломийками, запальним арканом, лазерними ефектами та яскравою колекцією стилізованих гуцульських гунь (майстриня Руслана Гончарук).
ДО ТЕМИ: Жовтень у театрі: цього місяця франківці зможуть відвідати 26 вистав
Крім того, звучала жива музика легендарного Ярослава Барнича у сучасному аранжуванні, написаному головним диригентом Франківського драмтеатру Богданом Ткачуком.
За сюжетом усі події розгортаються у Карпатах. Вправний власник оселі “Говерля” Іван Синиця, якого майстерно зіграв провідний актор Франківського театру Олексій Гнатковський, думає, як розвинути свою садибу. І тут у життя гуцулів буквально вриваються українські емігранти зі США – і не просто так.
Зокрема, виходець з села – Майкл Дерделюк приїхав у Ворохту знайти родичеві – молодому хлопцеві – наречену. Адже його батько заповідав синові мільйон доларів тільки за умови, якщо той знайде на Гуцульщині “свідому українку” і одружиться з нею.
ДО ТЕМИ: Івано-Франківський театр ляльок розпочав сезон вистав. ВІДЕО
Справжню культурну сенсацію для горян організували місцева влада за підтримки лідера партії “За майбутнє” на Прикарпатті Олександра Шевченка, кандидатів в обласні депутати Миколи Палійчука і Тетяни Пришляк.
Карпати – це головна реклама цієї вистави – наголосив Олександр Шевченко. А значить, ця тема повинна бути розвинена і в житті: дороги, культура, туризм, добробут. Це те, що принесе успіх кожній громаді.
Люди повинні бачити якісні культурні проєкти – і, дякувати Богу, що ми спромоглися організувати його показ у Делятині, – зазначив Микола Палійчук. – Обіцяємо, що цей театр побачить і Ворохта, адже про неї згадують у виставі “Гуцулка Ксеня”. І справедливо, щоб ворохтяни стали свідками цього аншлагу, як сьогодні делятинці.
Партнерський матеріал
Залиште відповідь