Легендарна “Гуцулка Ксеня” зібрала в Делятині аншлаг. ФОТО

3 жовтня у Делятині актори Івано-Франківського драмтеатру зіграли шедевральну  виставу-мюзикл “Гуцулка Ксеня”, яка уже встигла зібрати понад три десятки аншлагів поспіль.

На мистецьку подію зійшлися і з’їхалися сотні людей – не тільки місцеві мешканці, а й з сусідніх сіл, які входять в ОТГ та межують з нею. Були гості з Яремчанщини та Надвірної.

  Це історична постановка для Делятина, – розповів перед початком вистави режисер, народний  артист України та лауреат Національної премії  ім. Т. Шевченка Ростислав Держипільський. – У 1938 році геніальний композитор і перший диригент Станіславського театруЯрослав Барнич написав оперету «Гуцулка Ксеня». Ставив її обласний театр ім. Івана Котляревського під орудою Володимира Блавацького, який родом з Косова. Прем’єра мала відбутися саме там, але тодішня влада не дозволила цього. Митці не здалися – і організували показ в Делятині. А цьогоріч повторили цей історичний момент – і знову приїхали до цього мальовничого селища з “Гуцулкою Ксенею”.

Культурний експеримент вдався – був аншлаг і великий успіх.Мюзикл “Гуцулка Ксеня”, який йшов майже три години,  тримав до кінця усіх глядачів і приємно вразив їх рідними гуцульськими жартами, колоритною місцевою мовою, комічними ситуаціями, веселими коломийками, запальним арканом, лазерними ефектами та яскравою колекцією стилізованих гуцульських гунь (майстриня Руслана Гончарук).

ДО ТЕМИ: Жовтень у театрі: цього місяця франківці зможуть відвідати 26 вистав

Крім того, звучала жива музика легендарного  Ярослава Барнича  у сучасному аранжуванні, написаному головним диригентом Франківського драмтеатру Богданом Ткачуком.

За сюжетом усі події розгортаються у Карпатах. Вправний власник оселі  “Говерля” Іван Синиця, якого майстерно зіграв провідний актор Франківського театру Олексій Гнатковський, думає, як розвинути свою садибу. І тут у життя гуцулів буквально вриваються українські емігранти зі США – і не просто так.

Зокрема, виходець з села – Майкл Дерделюк приїхав у Ворохту знайти родичеві – молодому хлопцеві – наречену. Адже його батько заповідав синові мільйон доларів тільки за умови, якщо той знайде на Гуцульщині “свідому українку” і одружиться з нею.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківський театр ляльок розпочав сезон вистав. ВІДЕО

Справжню культурну сенсацію для горян організували місцева влада за підтримки лідера  партії “За майбутнє” на Прикарпатті Олександра  Шевченка,  кандидатів в обласні депутати  Миколи Палійчука і Тетяни Пришляк.

Карпати – це головна реклама цієї вистави – наголосив Олександр Шевченко. А значить, ця тема повинна бути розвинена і в житті: дороги, культура, туризм, добробут. Це те, що принесе успіх кожній громаді.

Люди повинні бачити якісні культурні проєкти – і, дякувати Богу, що ми спромоглися організувати його показ у Делятині, – зазначив Микола Палійчук. – Обіцяємо, що цей театр побачить і Ворохта, адже про неї згадують у виставі “Гуцулка Ксеня”. І справедливо, щоб ворохтяни стали свідками цього аншлагу, як сьогодні делятинці.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм