Кримінальні історії Станіславова: пригоди в готелі «Уніон»

До побудови восьмиповерхової «України» готель був найбільшим у місті.
До побудови восьмиповерхової «України» готель був найбільшим у місті.

Готель «Уніон» (тепер вул. Незалежності, 4) був дуже респектабельним закладом і бачив у своїх стінах немало поважних гостей. Однак у цьому солідному готелі траплялися також самогубства і кримінальні пригоди.

Так, у серпні 1931 року в одному з номерів повісився Емануель Клаар, лікар зі Львова. Такого повороту подій ніхто не чекав, бо гість виглядав цілком спокійним, по обіді пішов у свій номер і попросив обслугу розбудити його о сьомій ранку. Коли ж портьє прийшов його будити, застав лише труп гостя. Про причини самогубства так ніхто й не довідався, пише ЗК.

В червні 1936 року в одного з гостей, власника гарбарні Юзефа Кробата, поцупили портфель з особистими речамита великою сумою грошей в злотих та доларах. У вересні 1936 року Владислав Музика, підполковник з Хелма, розважався у кав’ярні при готелі «Уніон» у товаристві двох чарівних танцівниць.

Після завершення приємного вечора вояка виявив, що з його кишені безслідно зникло двісті п’ятдесят злотих. Підполковник звернувся до поліції, і та заарештувала танцівниць, виявивши в них при обшуку вкрадені гроші, які дівчата чесно поділили порівну. Справжній рейвах запанував у готелі в серпні 1937 року.

Місцевий дантист Станіслав Бланчак щось не поділив із Зигмунтом Беляцьким, гостем готелю. Лікар і його суперник влаштували у коридорі готелю запеклу бійку, під час якої вибили скло у дверях та пошкодили крісла. Дантист сильно поранив Беляцькогоножем у руку та плече, через що йому терміново знадобилася медична допомога.

Справжній скандал спалахнув у вересні 1937 року. Міська поліція отримала таємну інформацію, що нічний портьє Юзеф Дутка провадив у готелі сутенерську діяльність, залучаючи до проституції неповнолітніх дівчат.

Його спільниця, Альфреда Жешут, знайомилася з дівчатами, входила до них у довіру і втягувала їх у злочинний бізнес.І портьє, і його спільниця постали перед судом, отримавши відповідно два роки і десять місяців тюрми.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм