На 9,2 млн грн: для медзакладів Прикарпаття закупили концентратори без погодження облради

Депутати Івано-Франківської обласної ради обговорили питання про покупку кисневих концентраторів та апаратів ШВЛ для лікарень без погодження медичної та бюджетної комісій.

Про це йшлося сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, пише Ратуша.

Директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Дзьомбак прийняв рішення про закупівлю кисневих концентраторів на суму 9,2 млн грн. Закупили 115 концентраторів вартістю 4 млн 115 тис грн (41 тис грн на одну штуку), 27 концентраторів вартістю 1 млн 66 тис 500 грн та 2 апарати ШВЛ. Загалом витратити 9 млн 200 тис грн.

Ми реагували на виклики, на яких виникало найбільше проблем. Обласна клінічна лікарня – 20 шт., Івано-Франківська обласна інфекційна лікарня – 20 шт., Богородчанська лікарня – 35 шт., Лисецька лікарня – 40 шт., Верховинська лікарня – 40 шт., Заболотівська – 6 шт., обласна дитяча лікарня – 5 шт., – проінформував Володимир Дзьомбак.

Заступник голови Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук з обуренням звернувся до посадовця, адже концентратори закупили без погодження з комісією та за завищеною ціною:

Чому ви не порадились з медичною комісією, а поставили її сьогодні перед фактом? Ви не поважаєте їх чи вважаєте, що вони некомпетентні? – запитав Микола Палійчук. – Ми говорили на попередньому засіданні, що протягом декількох годин медична і бюджетна комісія збираються для того, щоб вам в межах закону здійснити закупівлю. Що найцікавіше, ви сказали, що концентратори вартують 41 тисячу. Я поцікавився і вони вартують 36 тисяч.

Заступник голови Івано-Франківської обласної ради запропонував на сесії прослухати доповідь: за скільки купили концентратори та як обирали лікарні.

Прошу комісію погодити виділити півтора мільйона гривень для обласного пологового, а ці 9 мільйонів 200 тисяч гривень розглянути на сесії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм