Комунальники Івано-Франківська проти графіті на стінах місцевих будинків. ВІДЕО

Все частіше будівлі у середмісті Івано-Франківська розмальовують елементами вуличного мистецтва: малюнками або ж написами.

Мешканці обласного центру розділилися на два табори, пише Ратуша з посиланням на Вежу.

Деякі з них вважають, що графіті псує архітектуру. Інші кажуть, це – спосіб проявити себе.

Для любителів такого мистецтва треба створити місце, паркан, наприклад. І нехай собі малюють з ранку до ночі. Все повинно мати своє місце. Це прояв свого бачення світу.Заборони ніколи ні до чого доброго не приведуть. Треба просто все належним чином організувати, – запевняє пан Василь, житель Івано-Франківська.

ДО ТЕМИ: У Франківську вандали розмалювали графіті будинок навпроти мерії. ФОТО

Реставрація фасаду будівлі – єдине, що може її врятувати після такої “творчості”, вважають місцеві жителі. У профільному Департаменті наголошують, пошкодження комунального або приватного майна тягне за собою адміністративну відповідальність.

Є різноманітні написи з посиланнями на telegram-канали та інші канали в соц.мережах. Написи є незрозумілими, але їх розуміють люди, які є наркозалежними. Тобто це посилання на те, де продаються наркотики, а це злочин. Тому хочеться звернутись до власників приватних будинків чи парканів, не чекаючи, такий напис замалювати, – зауважує директор комунального департаменту Михайло Смушак.

Між тим, на сайті Верховної Ради України з’явився законопроєкт щодо захисту пам’яток історії та культури. Пропонується створити нову статтю у Кримінальному кодексі – “Вандалізм”. Та призначити покарання за псування історико-архітектурної спадщини у вигляді штрафу – від восьми до 34-ох тисяч гривень або ж позбавлення волі до трьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вандали вкрали форсунки з центрального фонтану Івано-Франківська. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм