“КОЛО-БО-РАЦІО”: в драмтеатрі стартував масштабний інклюзивний мистецький проєкт

Вийти на сцену із виставою творча група має намір у середині осені.
Вийти на сцену із виставою творча група має намір у середині осені.

Вистава, у якій зіграють люди з інвалідністю. Колектив івано-франківського Драмтеатру готує проект «КОЛО-БО-РАЦІО!».

Спрямований він на дослідження реальності інклюзії. Не лише в суспільстві, але й у межах художнього простору, пише Ратуша з посиланням на Вежу.

Нині учасники проекту працюють над хореографією, імпровізацією та акторською майстерністю загалом. Майстер-класи для них проводять професійні актори. Між заняттями спільно з режисеркою та психологом опрацьовують сценарій. Зокрема, вчаться розуміти і сприймати характери своїх персонажів.

Наразі заняття відвідують десять учасників. Проте куратори проекту очікують на “поповнення” творчого колективу. Щоразу, кажуть, з’являються нові обличчя. Для декого з них акторська “проба” – не перша.

Режисерка вистави розповідає, це – історія для сімейного перегляду. Імерсивний мюзикл під назвою «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри».

За п’єсою сучасної української драматургині Ірини Гарець. Тут авторка досліджує питання стереотипів та демонізації. А от для театралів інклюзивний проект такого масштабу – перший.

Досі у стінах Драмтеатру, зізнаються, на такі кроки не наважувалися. Хоча, запевняють, театр має усі умови для роботи з людьми з інвалідністю.

Вийти на сцену із виставою творча група має намір у середині осені.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм