Коломийські волонтери створили проєкт для людей з психічними порушеннями. ВІДЕО

Громадська організація “КРОК у Світ” запроваджує у Коломиї проєкт “Легка мова для людей з інтелектуальними та психічними порушеннями”.

Проєкт впровадження легкої мови для людей з інтелектуальними та психічними порушеннями започаткувала всеукраїнська громадська організація “Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю”, пише Ратуша з посиланням на НТК.

Проєкт покликаний допомагати цій категорії населення легше інтегруватись у суспільне життя. Своєю чергою, навчити і громадськість правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю.

ДО ТЕМИ: На Верховинщині 99-річна героїня УПА отримала медаль у свій День народження. ФОТО 

Ця мова потрібна не тільки людям з інтелектуальними порушеннями, а й навіть тим, хто переніс якісь хвороби: інсульт, фізична травма. Це мова для того, щоб ви зрозуміли людину і людина зрозуміла вас, – каже голова ради ГО “Крок у світ” Любов Масевич.

Легка мова має основні правила і вимоги.

Все повинно бути побудоване короткими реченнями, зрозумілими словами, без використання епітетів та метафор, великих цифр, іншомовних слів, інформації про щось незрозуміле, – додає голова ради.

Наразі провели вже перше заняття у рамках проєкту. Говорили на тему COVID-19, правила поведінки:

Як себе поводити, як себе захистити, як користуватися гігієнічними засобами, куди можна заходити, куди ні, як почути по засобах інформації яка зона, які для себе вимоги в цій зоні.

ДО ТЕМИ: «STEM освіта»: у Франківську презентували новий освітній проєкт для молоді

“Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю” підготувала спеціальні брошури – це своєрідні навчальні посібники для тренерів та всіх охочих.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм