Коли до України надійдуть перші поставки вакцини для масової вакцинації

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, перші поставки вакцини для проведення масової вакцинації в Україні очікують у лютому.

Про це Степанов сказав у коментарі виданню “Настоящее время”. Відповідний договір офіційний Київ уклав із китайської фармкомпанією Sinovac Biotech.

Очільник МОЗ, зокрема, зауважив, що Україна у своєму плані вакцинації не збирається використовувати російську вакцину.

Ми уклали договір на поставку вакцини, виробленої китайської фармкомпанією Sinovac Biotech – це один із найбільших виробників вакцин у світі. Також ми ведемо переговори з іншими компаніями, вони вже практично завершилися, – підкреслив міністр.

ДО ТЕМИ: За минулу добу на COVID-19 захворіло 133 прикарпатців, 678 одужало

Він додав, що зараз іде технічний процес узгодження самого договору. Крім того, каменем спотикання були саме терміни поставки вакцин.

Також Степанов заявив, що вакцинація населення буде відбуватися в 5 етапів (раніше говорили про 4 етапи – 24 канал).

“На першому етапі плануємо вакцинувати 355 тисяч осіб. Це медичні працівники, що передусім працюють у лікарнях, які надають допомогу хворим з COVID-19. Це люди, які перебувають у спеціалізованих установах, таких як будинки для престарілих. Тобто найбільш підвладна ризику категорія населення”, – зазначив він.

А на другому етапі, за його словами, приєднуються люди за професійними групами ризику та за віком, що мають різні захворювання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм