Карантин та брак грошей: на Прикарпатті припинив роботу Центр реабілітації атовців

Фінансування – одна із найбільших проблем Центру реабілітації атовців “Бандерівський Схрон” на Прикарпатті.

Керівник організації Ігор Чернецький, що через це роботу закладу довелося призупинити, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

До карантину у Центрі проживали 12 ветеранів та двоє волонтерів. Проте, коли Міністерство ветеранів у квітні повідомило, що фінансування не буде через карантин, у “Бандерівському Схроні” зрозуміли, що матимуть проблеми.

У серпні ми бачили, що іншого виходу немає, і ми зупинили роботу, бо утримувати за щось треба. Що менше людей, то менші витратити, тому ми відправили тих, кого могли. Зараз у нас є п’ятеро людей, нових не приймаємо, – зазначає Ігор Чернецький.

ДО ТЕМИ: У Франківську на Покрови встановлять пам’ятний знак загиблим героям АТО/ООС

Чоловік додає, що фінансові труднощі сподівалися вирішити впродовж двох останніх місяців. Але карантин і досі не дозволяє налагодити фінансування Центру реабілітації атовців.

Обласна комісія відбулася ще у серпні. За той місяць хотіли щось зробити, у вересні не вийшло. У казначейство я потрапив минулого понеділка, щоб мене внесли у систему. Але отримувати фінансування ми ще не почали. Надіємося, що відновимо роботу з листопада, – каже Ігор Чернецький.

ДО ТЕМИ: Франківські студенти, які перебували в зоні АТО/ООС, отримають обласні стипендії

На відновлення роботи “Бандерівського Схрону” чекають атовці майже у кожній області України. Їх, за словами Ігоря Чернецького, не можна відправити в інші реабілітаційні заклади, адже саме у закладі на Франківщині працюють із тими проблемами, які мають ветерани.

Зараз до нас не приїжджають психологи. Якщо треба провести якусь частину роботи, то відправляємо хлопців на реабілітацію на 7-10 днів у Центр психічного здоров’я. Наше головне завдання – перебування ветеранів у колі таких самих, – додає Ігор Чернецький.

Бійці, які зараз проходять реабілітацію у Центрі, працюють по господарству, у майстерні виготовляють дерев’яні іграшки, ходять у ліс по гриби. Також займаються виробництвом кави.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм