Калушанин створив приватний етнографічний музей. ФОТО/ВІДЕО

Рік тому 59-річний калушанин Віктор Гулак разом зі своїми дітьми створив домашній етнографічний музей. Зібрані експонати відображають здебільшого давню українську культуру, побут та етнографію. Однак є й чимало цікавих речей часів СРСР.

У 2020 році калушанин планував офіційне відкриття, але пандемія внесла свої корективи. Поки що Віктор Гулак планує запустити роботу музею в режимі онлайн, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Ідея відкрити домашній музей у Віктора Гулака виникла спонтанно. Разом із дітьми, прибираючи горище, чоловік знайшов у себе чимало старовинних речей. Кожен експонат має свою історію.

Певні речі мені віддали друзі, інші — знаходив на пунктах металобрухту, частину назбирав подорожуючи, щось було вдома. Усі предмети довелося самостійно відреставровувати, адже були вони в не найкращому стані. Допомагали приводити до ладу речі мої діти — Марічка та Віктор, — розповідає власник музею.

Раніше одинокий Віктор Гулак створив будинок сімейного типу. На даний момент у сім’ї — троє вихованців: Інна, Марічка та Віктор.

ДО ТЕМИ: У Краєзнавчому музеї Франківська проходить онлайн-виставка сакральних творів. ФОТО

Серед експонатів — глиняні вироби, знаряддя переробки зернових, вишивка, предмети побуту, ткацького знаряддя, речі радянських часів. Найстарішими є ночви та шатківниці, яким понад 100 років.

Похвалився Віктор Гулак і швейною машинкою Zinger, якій понад 50 років. На ній ще працювала його мати. До речі, пристрій і досі перебуває в робочому стані.

Багато в експозиції музею традиційної української вишивки. Тут і покривало, і серветки, і подушки, і рушники. Віддала речі Віктору одна знайома бабуся родом із Донеччини, яка багато років вже проживає на заході України.

Досить цікавим є куток часів СРСР. Його експонатами є друкарські машинки, рахівниці, стаціонарний телефон, «кавалєрський» магнітофон 1980-х років.

ДО ТЕМИ: У франківському музеї облаштували лабораторію, в якій реставрують архіви УПА. ВІДЕО

Для повного завершення стилізованого музейного інтер’єру Віктору Гулаку не вистачило люстри. Тому вирішив її змайструвати самостійно з колеса від воза та ступиці.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм