Калуські резервісти взяли участь у Єдиному стрілецькому дні. ФОТО

На полігоні в Старому Лисці під Івано-Франківському відбувся Єдиний стрілецький день.

У навчаннях взяли участь військовозобов’язані, резервісти, учні випускних класів Івано-Франківського фізико-технічного ліцею, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Загалом до патріотично-вишкільного процесу приєднались 270 осіб, розповів учасник Єдиного стрілецького дня, головний спеціаліст відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Віктор Павлів.

Метою даного заходу було визначено проведення практичних занять, які включають широкий спектр підготовки військовозобов’язаних та резерву, особового складу підрозділів територіальної оборони з тактико-спеціальної, вогневої, інженерної та військово-медичної підготовки.

Під час занять відпрацьовувались порядок прийому особового складу, виконання вправ стрільби зі стрілецької зброї, порядок знешкодження вибухових засобів, надання першої невідкладної медичної допомоги та порядок евакуації поранених в ході ведення бойових дій та техногенних руйнувань, орієнтування на місцевості, злагодження дій підрозділів територіальної оборони відповідно до бойових завдань.

Довідка

Територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період поза зонами (районами) бойових дій на всій території України або в окремих її місцевостях.

Відповідно до Закону України «Про оборону України», територіальну оборону на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, а на території областей – обласні державні адміністрації (в межах своїх повноважень). Основні завдання і заходи щодо підготовки та ведення територіальної оборони України визначені у Положенні про територіальну оборону України, яке затверджене Указом Президента України від 2 вересня 2013 року № 471.

Основними завданнями територіальної оборони є: охорона та захист державного кордону України; забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтримання правового режиму воєнного стану.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм