Калуський духовий оркестр отримав з Німеччини унікальний музичний інструмент. ФОТО/ВІДЕО

Цього літа калуський духовий оркестр «Золоті сурми» поповнився новим унікальним музичним інструментом — сузафоном, який придбали в Німеччині коштом міського бюджету.

«Золоті сурми» — єдиний музичний колектив в області, який може похвалитися цим музичним інструментом, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Привезли його на замовлення із Німеччини, адже на українському ринку такого музичного інструменту в наявності немає. Вартість — близько 50 тисяч гривень, – йдеться у повідомленні.

Музикант зразкового духового оркестру «Золоті сурми», викладач музичної школи Михайло Пробоїв — єдиний, хто майстерно вміє грати на сузафоні і навчає цього своїх учнів. За його словами, грати на цьому інструменті може учень із досвідом навчання і музичній школі не менше трьох-чотирьох років.

ДО ТЕМИ: Прикарпатське подружжя створило у своїй оселі музей музичних інструментів. ВІДЕО

Сузафон — мідний духовий інструмент басового звучання, різновид гелікона, відрізняється головним чином збільшеним розміром. Свою назву отримав на честь американського капельмейстера і композитора Джона Філіпа Суза, який популяризував інструмент, використовуючи його в своєму духовому оркестрі.

Михайло Пробоїв зауважив, що сузафон схожий до туби. Відмінність полягає в тому, що остання є концертним інструментом, а сузафон — оркестровим.

Чи важко грати на сузафоні? Навчитися грати на кожному музичному інструменті — завдання не з легких. Така ж ситуація і з сузафоном. Але крім того, сузафон досить важкий: його вага складає близько 10 кг.

ДО ТЕМИ: Як звучить Гуцульщина: історія майстра музичних інструментів. ВІДЕО

Керівник зразкового духового оркестру «Золоті сурми» Іван Шалата зазначив, що кожен колектив хотів би мати цей унікальний музичний інструмент. А потреба доповнити звучання в оркестрі виникла давно:

Упродовж останніх років ми часто виїжджаємо за кордон. Маємо як фестивальні концерти, так і конкурсні. Мені запам’яталося, коли ми були в Німеччині, то на конкурси приїжджали оркестри з багатьох країн Європи, які мали хороші інструменти. А в нас, на жаль, тоді ще не було можливості купити. Я кілька років ходив до міської ради, аргументовано пояснював, чому нам потрібно цей інструмент. Минулого року дослухалися до мене й виділили кошти з міського бюджету. Сузафона в Україні немає, тому привезли його з Німеччини. Отримали ми його цього літа. На ньому грають як у дорослому оркестрі, так і в дитячому.

Сузафон додає яскравого оксамитового звучання, своєрідного колориту. На жаль, виступити на концертах з новим унікальним інструментом колективу поки що не вдалося, додав Іван Шалата:

Ми ще не виступали з сузафоном на конкурсах, бо цього року наша гастрольна діяльність не відбулася з поважних причин. Надіємося, що пандемія піде на спад і ми матимемо можливість продемонструвати наше нове звучання не тільки в Україні, але й за кордоном.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм