Калуська районна ТВК змінила межі виборчих округів

Калуська районна територіальна виборча комісія змінила межі територіальні виборчих округів  з організації та проведення виборів до районної ради. При цьому кількість виборчих округів не змінилася. За роз’ясненнями щодо переформатування округів представники Громадянської мережі ОПОРА звернулися до голови Калуської районної ТВК  Мирослава Кузя.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Опору.

6 вересня відбулося засідання Калуської районної ТВК, на якому було утворено 6 виборчих округів з виборів депутатів до районної ради. Постанова про утворення виборчих округів була оприлюднена на офіційному сайті Калуської РДА 7 вересня.

ДО ТЕМИ: ЦВК визначила розмір грошової застави на місцевих виборах: для кандидатів в мери Франківська – 44,7 тис. грн 

8 вересня Калуська районна ТВК засідала знову та внесла зміни у постанову від 6 вересня. Цими змінами виборчі округи були переформатовані. Їхня кількість не змінилася.

Згідно з рішенням ТВК від 6 вересня, на території Калуської міської об’єднаної територіальної громади створено два виборчі округи з виборів Калуської районної ради – п’ятий і шостий. Верхнянська, Войнилівська і Новицька ТГ разом з Брошнів-Осадською ТГ увійшли до складу четвертого виборчого округу.

ДО ТЕМИ: Окремі ТВК на Прикарпатті сформували виборчі округи раніше ніж цього вимагає Закон

8 вересня ТВК змінила межі виборчих округів на території Калуша і Калуського району. Калуську ОТГ розбили на три частини, одна з них разом з Брошнів-Осадською ТГ увійшла до четвертого виборчого округу, друга — разом із Новицькою ТГ — до п’ятого виборчого округу, а третя — разом із Верхнянською і Войнилівською ТГ — до шостого. Постанову, станом на 10 вересня, не оприлюднили на офіційних сайтах.

«Коли ми зробили перший розподіл, була така ситуація, що Новицька ТГ межує через село Берлоги з Брошнівською ТГ. Але там є водна перешкода – межує через річку, – пояснює голова Калуської районної ТВК Мирослав Кузь. – Тоді ми подивилися, що можемо внести зміни в четвертий, п’ятий та шостий округи. При цьому ми дотрималися принципу кількості виборців. Новий розподіл – комфортніший, бо є транспортне сполучення між округами. Ми в першій постанові, в принципі, поділили правильно, але там був цей нюанс – про межування через річку. Тобто, можна казати, що межує, а можна – що не межує. Ми не знали, як юридично правильно, але в нас такий був внутрішній дискомфорт, що воно трішечки неправильно. Крім того, й для депутатів, які будуть представляти цей округ – він йшов якось таким віялом, а так, як ми змінили – виглядає комфортніше».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ятеро депутатів Івано-Франківської міськради не прозвітували про свою діяльність у 2019 році

Відповідно до Виборчого кодексу та Постанови ЦВК «Про Роз’яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів»: рішення про утворення виборчих округів приймається територіальною виборчою комісією після початку виборчого процесу відповідних виборів, однак не пізніше як на другий день виборчого процесу (пункт 1 частини першої статті 196, частина третя статті 198, частина четверта статті 199, частина третя статті 201 кодексу). А, як відомо, виборчий процес розпочався 5 вересня.

Раніше ОПОРА повідомляла, що на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК. Відповідно до норм виборчого законодавства на другий день після їх утворення, ТВК провели перші засідання.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм