З 1 вересня у Франківську не працюватимуть школи й дитсадки

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила список регіонів “червоної зони”. До неї потрапив й обласний центр Прикарпаття.

Сьогодні зранку відбулося засідання міської комісії з ТЕБ і НС, де вирішували, як житиме місто в цих умовах, пише Ратуша.

За словами медиків, у Франківську намітилась тенденція до зменшення поступлення нових хворих на коронавірус. Тому таке рішення Уряду вони вважають дуже дивним.

Попри це, згідно рішення комісії, з 31 серпня в місті не працюватимуть школи і дитячі садки. Транспорт працюватиме в умовах спецперевезень.

За словами міського голови Руслана Марцінківа, до міської ради вже звернулись підприємці та перевізники.

«Ми діємо у межах компетенції законів України. Комусь би дуже хотілось повідкривати тут купа кримінальних справ, але, я вважаю, що сьогодні громада Франківська повинна показати свою позицію. Знаючи, що сьогодні буде засідання цієї комісїї, до міської ради вже звернулись підприємці та перевізники. Вони виступили категорично проти внесення міста до червоної зони. Я, як особа, підтримую це звернення. І вважаю прийняті рішення та прийняті критерії субєктивними. Вони не відповідають дійсності», – наголосив Марцінків.

Водночас народна депутатка Оксана Савчук каже, що вже підготувала звернення та сьогодні направить його, щодо внесення Івано-Франківська до червоної зони.

«Це проблема не тільки міста. Це проблема цілого регіону. Ми звертаємось до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та головного санітарного лікаря про те, що рішення перенесення Франківська до червоної зони є абсолютно не обгрунтованим. Ми просимо скасувати це рішення», – зазначила народна депутатка.

Детальний план життєдіяльності міста в умовах карантину міська влада обіцяє розробити і оприлюднити за два дні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм