З ініціативи Олександра Шевченка на Прикарпатті діє безкоштовна лижна школа для першокласників. ФОТО

Близько 18 тисяч школярів з усіх куточків Прикарпаття стали учасниками проєкту «Навчання першокласників катанню на лижах», який організував благодійний фонд Олександра Шевченка.

Нещодавно учнями безкоштовної лижної школи стали і першокласники з села Гаврилівка, що на Надвірнянщині.

Для усіх дітей проєкт передбачає забезпечення професійним лижним спорядженням, а урок відбувається під контролем досвідчених інструкторів. Дітей вчать, як правильно одягати лижі, балансувати на них, спускатися з гірки та зупинятися.

ДО ТЕМИ: “Дасть фору кожному з нас”: у Буковелі 87-річний лижник встановив рекорд України. ФОТО

Для усіх першокласників з Гаврилівки такий досвід зовсім новий і, кажуть діти, неймовірно захоплюючий.

Мені дуже тут класно вчитися кататися на лижах. Враження такі, як, напевно, в космос полетіти, – ділиться семирічний Ілля.

Інструктори запевняють, такий урок стане міцною основою для майбутніх самостійних спусків уже зі значно вищих схилів. Тож найперше намагаються прищепити дітям любов до лиж.

Обов’язково домовляємося, що з поганим настроєм ми не катаємося. Жартуємо з ними, вигадуємо різноманітні ігри. А ще всі дивуються тому, що ми так швидко вивчаємо імена кожної дитини. Це дозволяє дітям довіритися, адже виникає враження, наче ми давні знайомі. Вчимо їх основам: одягати лижі, як вийти на підйомник, спуститися і зупинитися. Це лише початок, а далі, сподіваюся, вони активно розвиватимуть ці навики, – розповідає інструктор ТК «Буковель» Євген Чуприна.

ДО ТЕМИ: В Буковелі запустили новий шестимісний витяг та нові траси. ФОТО

Попри те, що Надвірнянщина – гірський регіон, діти практично не займаються гірськолижним спортом, та й в школі на уроках фізкультури цього не навчають, кажуть батьки. Тож із великим задоволенням спостерігають за малечею, яка вправно освоює нові навики.

Це дуже гарно, що діти отримали можливість приїхати сюди і повчитися новому. Адже це і здоров’я, і задоволення, і навчання. Такі заняття сприяють їхньому розвитку. Можливо, комусь вони так припадуть до душі, що дитина і далі буде займатися цим вже професійно» – каже мама першокласника Наталія Мішко.

Заняття гірськолижним спортом формує здорову і сильну націю, переконаний засновник ТК «Буковель», депутат Івано-Франківської облради Олександр Шевченко. Тож намагається всіляко сприяти тому, аби якомога більше дітей мали можливість стати на лижі та полюбили гірськолижний спорт.

Переконаний, що ресурс, який ми зараз вкладаємо у наших дітей, через кілька років переросте в їхній потенціал і дасть в рази потужніші результати. Тому треба максимум зробити, щоб діти спробували себе на лижах. Чимало з них на все життя полюблять це заняття, а хтось, переконаний, буде професійно займатися цим спортом. Колись з них виростуть справжні чемпіони, якими пишатиметься вся Україна, – переконаний Олександр Шевченко.

Партнерський матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм