За сприяння Олександра Шевченка старшокласники з Отинії взяли участь у проєкті «Пізнаємо історію разом». ФОТО

Збагатити школярів грунтовними, якісними знання з історії України та відновити пам’ять про сучасних героїв. З такою метою на Прикарпатті діє проєкт «Пізнаємо історію разом», який ініціював Олександр Шевченко.

В його рамках старшокласники зі шкіл Івано-Франківщини мають нагоду відвідати музей Небесної Сотні, що в Івано-Франківську та історико-меморіальний комплекс Степана Бандери, що в Старому Угринові.

Нещодавно взяли участь в екскурсії і старшокласники Отинійського ліцею.

«Чесно, наче «мурашки по шкірі» після того всього, що ми почули на екскурсії. Звичайно, що досі ми всі знали про Революцію Гідності. Але тоді, в 2014 році,нам було по 8 чи 9 років. Тому досі ці всі події призабулися. Натомість тут, у цих стінах, ті дні наче ожили. Ми дуже вражені», – розповідає учениця 11 класу Вікторія Ковалів.

ДО ТЕМИ: В рамках програми БФ Олександра Шевченка понад 16 тисяч першокласників освоїли катання на лижах

За словами засновника музею Небесної Сотні Романа Бончука, такий простір наче заново «запалює» відвідувачів, дає можливість пригадати, наскільки важливими були події Революції Гідності.

«Будь-яка людина, яка сюди потрапляє і освіжає свою пам ‘ять, розуміє важливість того, що було. Розуміє, що це рушійний етап, з якого починається нова історія України», – переконаний Роман Бончук.

Обов’язковими в програмі для старшокласників є і відвідини Музею Степана Бандери, що в Старому Угринові.

«Я вважаю, що такі музеї є дуже доречними, адже ми можемо більше дізнатися про українських громадських діячів. Дізнатися факти, про які в книжках історії немає даних. Це додаткове джерело цікавої інформації для тих, хто любить історію», – каже учениця 10 класу Уляна Гнатюк.

ДО ТЕМИ: Олімпійські ігри в “Буковелі”: туристичний курорт виділив 10 гектарів для біатлонного комплексу. ВІДЕО

Знання своєї історії – запорука успішного майбутнього, переконаний Олександр Шевченко. Відтак він намагається максимально сприяти тому, аби якомога більше школярів мали доступ до джерел з правдивими історичними фактами:

«Якщо зараз школярі закладуть міцний фундамент, побудований на якісних знаннях історії України, то Україна отримає гідних громадян, які поважають свою державу. Радію, що вдалося посприяти організації таких екскурсій для старшокласників, адже дуже скоро ці молоді люди самостійно почнуть творити своє майбутнє. А його непросто будувати без знання свого коріння, своєї історії. Переконаний, що саме події Революції Гідності та національно-визвольного руху в Україні – неймовірно цінний історичний досвід для молодого покоління».

Партнерский матеріал

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм