За останній тиждень на Прикарпатті більше, ніж удвічі, зросла кількість звернень до газовиків

Упродовж останнього тижня спостерігається пік дзвінків від мешканців Івано-Франківщини. Якщо влітку за день надходить до 60 звернень, ще минулого місяця – 90, то протягом останнього тижня – до 150.

Про це інформує пресслужба АТ “Івано-Франківськгаз”, пише Ратуша.

Головна причина різкого зростання кількості викликів – самовільне встановлення споживачами газових приладів для обігріву приміщень, втручанням в конструкцію системи газопостачання та газових приладів, а також їх неналежний технічний стан. Левова частка споживачів не проводять техобслуговування газових приладів, а ОСББ чи балансоутримувачі – внутрішньобудинкових мереж. Як наслідок – витоки газу, які, щоб не трапилося надзвичайної ситуації, ідуть локалізовувати фахівці «Івано-Франківськгазу».

Для наших працівників нема карантину чи сильних морозів. Вони повинні цілодобово 24/7 працювати, щоб у помешканнях наших споживачів був газ. Виїжджати і ліквідовувати витоки потрібно негайно, щоб не трапилося нещасного випадку. Чекати до спаду морозів не можна. За зволікання можна заплатити дорогу ціну, – каже начальник АДС «Івано-Франківськгазу» Сергій Прокопенко. – 70% часу зміни бригади АДС перебувають на вулиці: локалізовують витоки газу на підземних та фасадних газопроводах чи обладнанні газорозподільної системи.

ДО ТЕМИ: На замітку прикарпатцям: як змінити постачальника газу

На жаль, каже керівник АДС, такого ритму роботи та невисокої оплати праці багато кваліфікованих працівників не витримує. Молодь не поспішає поповнювати ряди екстреної служби «104», левова частка працівників – пенсіонери. «Івано-Франківськгаз» розуміє, що від професійних навичок членів АДС часто залежить життя та здоров’я людей. Тому бригади “104” постійно удосконалюють свої фахові навички в реальних умовах: беруть участь у змаганнях газових аварійних служб, а також у тренувальних навчаннях з іншими службами екстреного реагування.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм