За місяць «Водотеплосервісу» виділили з міського бюджету 5 млн грн

28 квітня на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати внесли зміни до програми фінансової підтримки комунального підприємства «Водотеплосервіс» на 2021 рік.

Це вже третє таке рішення в поточному році: востаннє зміни вносили менше двох тижнів тому — на позачерговій сесії 16 квітня, тоді міська рада збільшила фінансування програми на 3 млн грн — до 17 млн 228,1 тис. грн. Кошти виділили на погашення заборгованості із заробітної плати. 28 квітня фінансування програми зросло ще на 5 млн грн і тепер воно становить 22,228,1 млн грн, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

У чинній редакції програми на зарплату передбачено понад 9 млн 70 тис. грн. Раніше повідомлялося, що «Водотеплосервіс» вже має всі рішення судів щодо розблокування рахунків у частині зарплати і обов’язкових платежів до бюджету. Як відомо, рахунки заблокувала наприкінці січня виконавча служба для проведення стягнень за рішеннями судів. Проте, виконавча служба подала апеляційну скаргу і рахунки підприємства залишаються заблокованими на невизначений час.  

ДО ТЕМИ: Кабмін залишив незмінним тариф на електроенергію для населення

З 5 млн гривень, які міська рада передбачила для комунального підприємства останнім рішенням, майже 3,8 млн гривень виділили на оплату електроенергії. Так, на початок квітня на погашення боргів за електроенергію було передбачено понад 1,9 млн гривень, 16 квітня міська рада долала на цю статтю видатків 2 млн 147 тис. гривень (за рахунок зменшення фінансування на погашення боргів за газ), довівши фінансування до 4 млн 77 тис. гривень.

А після останнього рішення міської ради на оплату електроенергії в програмі є вже понад 7,8 млн гривень. Як пояснив на сесії директор комунального підприємства Петро Шевчук, з доданих майже 3,8 млн гривень близько 800 тис. гривень потрібні для оплати залишку боргу за березень і по 1 млн гривень для оплати за електроенергію впродовж квітня-червня — на три місяці.

Решту понад 1,2 млн гривень міська рада додала на придбання матеріалів та послуг для забезпечення безперебійної роботи комунального підприємства, загалом на такі видатки програмою вже передбачено понад 2 млн 830 тис. гривень. Доданих коштів, за словами Петра Шевчука, вистачить для поточної роботи в травні-червні.

ДО ТЕМИ: Франківські депутати просять уряд виділити кошти для погашення боргу за тепло 

До речі, в початковій редакції програми найбільше коштів — 8 млн гривень — було закладено на погашення боргів за газ та розподіл газу. У актуальній редакції ця стаття видатків є найменшою — близько 2,5 млн гривень. Це при тому, що заборгованість за газ велика і лише поточний борг, до рівня розрахунків 90%, становить близько 8 млн гривень.

Нагадаємо, на початок 2020 року програма фінансової підтримки КП «Водотеплосервіс» мала бюджет 12 млн гривень, а до кінця року її фінансування перевищило 20 млн гривень. Фінансування програми підтримки КП «Водотеплосервіс» у 2021 році з міського бюджету (станом на початок травня) вже перевищило минулорічні показники.

Під час сесії депутатки Ольга Сікора порушала питання боргу КП «Водотеплосервіс» перед Міністерством фінансів за кредитним договором з Міжнародними банком. За словами депутатки, Мінфін вимагає повернути 92 млн гривень.

«Як ми будемо погашати борги? Тарифи нас не спасуть. Коли будемо планувати зміни до бюджету?» — звернулася вона до міського голови.

ДО ТЕМИ: “Нафтогаз” оприлюднив річний тариф на газ: скільки платитимуть прикарпатці 

Ольга Сікора запропонувала скликати громадські слухання, адже ситуація критична і міська влада зобов’язана звітувати перед громадою.

«Зараз платити не будемо, немає чим платити. Ведеться робота по реструктуризації, будуть зустрічі в Києві. Питання дуже складне. Будемо спілкуватися з Мінфіном», — повідомив на це Андрій Найда.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм