За минулий рік прикарпатські міграційники затримали понад 160 нелегалів

У 2020 році на території Івано-Франківської області за вчинення правопорушень у сфері міграційного законодавства до адміністративної відповідальності притягнули загалом 163 осіб, в тому числі 131 громадянина інших країн.

Власне основні зусилля зосереджувалися на виявленні фактів незаконного перебування іноземних громадян на території України, пише Ратуша з посиланням на Міграційну службу Івано-Франківської області.

Іншими словами, йдеться не про забудькуватих або добросовісних іноземців, які з певних причин протермінували строки виїзду з України (хвороба, сімейні обставини, проблеми з транспортним сполученням під час карантинних заходів), а про «класичних» нелегалів. Іноземці цієї категорії, втративши підстави для законного перебування в Україні, свідомо ухиляються покидати нашу країну, – йдеться у повідомленні.

  • Торік міграційники Прикарпаття у взаємодії з правоохоронними органами виявили 60 неконтрольованих мігрантів.

Практично усі особи-правопорушники після притягнення до адміністративної відповідальності (сплати штрафів) і в окремих випадках за рішенням суду змушені були виїхати з України. Окрім 3 осіб, які поміщені у Волинський та Миколаївський Пункти тимчасового перебування іноземців та осіб, які незаконно знаходяться на території України.

Зараз вживаються заходи щодо їх ідентифікації (документування паспортами їхніх держав) і забезпечення виконання рішення судів про примусове видворення чи примусове повернення цих осіб з України.

  • Стосовно 3 іноземців-нелегалів, які ухилялися від виконання рішень про примусове повернення в країни походження, судами прийнято рішення про примусове видворення з України. У кожному разі працівники міграційної служби супроводжували осіб цієї категорії до пунктів перетину державного кордону.
  • Щодо 41 іноземця, що порушили правила перебування в Україні, прийнято рішення про заборону подальшого в’їзду в нашу країну на визначений період.
  • Спільно з правоохоронними органами забезпечено видворення з території України 2 іноземців, які були засуджені і відбували покарання у місцях позбавлення волі за вчинення на території України тяжких та особливо тяжких злочинів (умисних вбивств, розбійних нападів, грабежів), мали певний вплив у кримінальному середовищі та перебування яких в Україні могло негативно впливати на криміногенну обстановку;
  • 1 іноземцю-правопорушнику скорочено строк перебування і зобов’язано достроково покинути територію України;
  • протягом року забезпечено стягнення штрафів з правопорушників міграційного законодавства на загальну суму майже 220 тисяч гривень.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм