Жорна, чеський пивний апарат, розібраний “горбатий” запорожець: прикарпатець створив домашній музей старожитностей. ВІДЕО

Жорна, ярмо, чеський пивний апарат, розібраний “горбатий” запорожець і ще багато всього – у хатній колекції прикарпатця Віктор Гулака. 

Суспільне Карпати побувало в гостях у чоловіка і дізналося про особливості створення і наповнення домашнього музею старожитностей і автомайстерні, де дають нове дихання ретро-автомобілю, пише Ратуша.

Ідея створення музею, який вже налічує більше ста екземплярів, до калушанина Віктора Гулака прийшла близько року тому.

Музей знаходиться у будинку сімейного типу, де чоловік самотужки виховав 11 дітей. Більшість із них вже дорослі і мають власні сім’ї. Зараз Віктор живе із трьома дітьми і, каже, такий музей створив, аби зайняти їх чимось корисним і цікавим.

Коли вже назбиралася чимала кількість там, у наших комірчинах, а тут якраз час з’явився. Думаю, давай ми то все виставимо, щоб люди бачили, – розповів Віктор Гулак.

Частину екземплярів чоловік зібрав із дітьми під час подорожей, частину – дарували друзі.

Вони дізнавалися, що нас щось цікавить, і вже нам щось витягували десь там з-під стріхи, зі стодоли, – поділився Віктор Гулак.

Кожна річ, представлена у хатній експозиції, потребувала попередньої творчої обробки. В оздобленні та наповненні музею допомагають діти.

Спочатку мені було дивно: ну хто буде приходити в цей музей? Це ж дуже важко розвиватися, аби популярності набрати. Але я підтримую цю ідею, якщо йому це дуже подобається. Я сама захопилася, мені було цікаво це все робити, – розповіла дочка Віктора Гулака Марія Ониськів.

Особливістю музею, за словами господаря, є його домашність. Серед експонатів музею – терлиця, чесало, гребінки.

Кужіль, веретено, глечики, старовинні столярні інструменти.

Також ярмо, оздоблене гуцульською різьбою.

Швейні та друкарські машинки, лампади, ручний міксер, праски, ступа, бамбетль.

Цей бамбетль, здається, мого кума, – розповідає Віктор Гулак. – Колись його предки на ньому спали. Я колись сам на бамбетлі, як у діда ще хлопчиком мешкав, спав.

Програвач, який ще називали “комбайном” через його багатофункціональність і навіть пивний апарат.

Може він непрофесійний, може не все так досконало, немає такого оформлення, але мені приємно, що людям тут цікаво, і діти мають заняття, – розповів Віктор Гулак.

Поруч із будинком Віктора Гулака, інженером-механіком за професією, стоїть автомайстерня, де чоловік разом із сином збирають “горбатого” запорожця.

Це також наш антикваріат. Я нею не їздив. Я взяв у своїх друзів, аби зацікавити дітей технікою, – розповів про автомобіль Віктор Гулак. – Думаю, хай вони доведуть її до кондиції, будуть кататися, а їм поможу. Вона вже практично поварена, кузов уже має свою форму. Залишилося помалювати, поставити вікна, мотор.

Завершити роботу планують за пів року. За словами Віктора Гулака, у будь-якій справі найцікавіший сам процес творення.

Вже потім, коли воно зроблене, вже не так цікаво, коли воно вже є і ти думаєш: що далі? А сам процес – воно захоплює, – зазначив чоловік.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм