Життя з ампутованими ногами: історія франківської бабусі, яка переповзала дорогу, щоб купити хліба. ВІДЕО

У Івано-Франківську 85-річна бабуся без ніг вимушена була переповзати дорогу, щоб купити собі хліба. З усіх водіїв, які проїздили повз, зупинився лише один.

Чоловік допоміг старенькій, потім доправив її додому та взявся розбиратися — як сталося, що бабуся з ампутованими ногами — покинута напризволяще, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Я був тоді в шоці. Не одразу зрозумів, що це людина. Коли підійшов, то зрозумів, що це бабуся без ніг, – каже житель Івано-Франківська Віталій Петрик.

Чоловік зупинив рух автомобілів і зі ще одним небайдужим перехожим доправив бабусю додому.

Виявилось, що Валентині Матвіївні у грудні виповниться 85 років. У неї цукровий діабет. Саме через цю хворобу чотири роки тому лікарі ампутували їй обидві ноги: одну до коліна, на іншій – ступню.

ДО ТЕМИ: У Франківську на Вовчинецькій виявили чоловіка без ознак життя. ФОТО

У квартирі бабуся пересувається навколішки, на ногах – рани та мозолі. Діабет забрав і зір, бачить – наче за пеленою.

Радянський телефон – єдиний зв’язок зі світом, бабуся геть самотня. Півстоліття тому приїхала до Франківська з Білорусі. Працювала у військовій частині та мала трьох дітей, яких пережила: один син отравився грибами, другий помер через хвору підшлункову, дочка – через рак крові. Є внучка, але вона живе окремо.

ДО ТЕМИ:У Чорткові франківець з симптомами COVID-19 не дійшов до лікарні та помер посеред вулиці. ФОТО

Протез у бабусі є, але він надто важкий для неї. Візок жінка також має, але виїхати на ньому з під’їзду не може. Тому й вирішила самотужки доповзти до крамниці.

У соцслужбах пояснили, що від пенсіонерки та її онучки не було заяв про допомогу. Мовляв, жінка сама собі дає раду. Але після розголосу обіцяють про неї подбати.

Свої життєві потреби вона вирішувала за рахунок того, що до неї часто приходили знайомі. Зараз ми їй запропонували таку послугу, вона пройде медичне обстеження, – каже директорка територіального центру соціального обслуговування Марія Кушнір.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм