Жителі Рожнятівщини перекрили дорогу з вимогою відремонтувати у районі автошляхи. ФОТО

Сьогодні, 22 вересня, понад 50 жителів Рожнятівщини перекрили дорогу у селі Креховичі.

Люди вимагають відремонтувати дорогу від села Зелений Яр до села Красне (відтинок дороги Калуш-Осмолода), а також напрямок Креховичі-Дзвиняч, що йде через село Рівня, пише Ратуша.

У руках  місцеві жителі тримають плакати з написами “30 років без дороги. Скільки ще?”, “Вимагаємо ремонту дороги Зелений Яр-Красне”, “Вимагаємо ремонту дороги Креховичі-Дзвиняч”, “Влада нас не чує, тому ми тут”.

ДО ТЕМИ: Хочемо свою громаду: в середу мешканці Боднарова перекриють дорогу через приєднання до Калуської ОТГ

Протестувальники впродовж декількох років оббивають пороги чиновницьких кабінетів з запитами і проханнями почати ремонт. Кажуть, що тридцять років чекають на зміни, але чують тільки обіцянки від влади.

Дорога у жахливому стані. Ми вимагаємо зробити дорогу у селах Вербівка, Красне, Петранка, Камінь, Рівня. У село Красне транспорт взагалі не їздить. Люди без сполучення, мусять добиратися на роботу до Рожнятова через інші села. Про нас просто забули, – говорить житель села Рівня Ярослав Шевчук.

Громадська діячка Євгенія Бардяк разом із активістами ще у 2018 році зібрали понад 600 підписів мешканців під зверненнями до чиновників. Також тоді відзняли та розмістили у соцмережі відеоролик, де діти разом з батьками закликали владу відремонтувати автошляхи.

ДО ТЕМИ: Михайло Якимчук: Дороги важливі для кожної громади, в тому числі на Калущині. ФОТО

Недавно на початку сполучення “Калуш-Осмолода” постелили новий асфальт, але до сіл Камінь, Петранка, Вербівка, Красне техніка так і не дійшла.

Люди відрізані від світу, їм складно виїхати  навіть за межі свого села. Рейсові автобуси не їздять, а власну машину не всі ж мають. Не може вчасно добратися через погану дорогу до людей і швидка допомога. Якби ситуація з дорогами покращилась, можна було б говорити про туристичні маршрути, а це додаткові надходження до місцевого бюджету, – розповідає Євгенія Бардяк.

До слова, минулого року було 3 рейси: “Калуш – Красне”, Рожнятів – Красне” і “Рожнятів – Івано-Франківськ”, який їхав через Красне.

Перед виборами нам дали автобус “Рожнятів – Івано-Франківськ”. Ми так розуміємо, що це тимчасово, бо водій буса з нашого села і в нього якраз відпустка на роботі і він почав їздити цим рейсом. – розповідає Василь Томич з села Красне. – Минулого року ми приходили під облдержадміністрацію. Тоді нам сказали, що гроші на ремонт дороги виділили і проведуть тендер. Обіцяли до 9 вересня почати роботи. Пройшов рік,  а не зробили ні одного кілометра на нашому відрізку.

Перекриватимуть дорогу з 8:00 до 10:00 години (15 хвилин – перекриття, 10 хвилин – вільний рух).  Якщо влада не почує людей, то обіцяють і надалі влаштовувати акції протесту.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм