Експонати ручної роботи: прикарпатець облаштував музей на власному подвір’ї

Прикарпатець Олександр Погодін облаштував музей речей ручної роботи на обійсті власного подвір’я у селі Крихівці Івано-Франківської ОТГ. 

Серед експонатів – кораблі, гармати, музичні інструменти, лицарі та ще багато скульптур, створених із підручного матеріалу, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Існує музей близько 10 років. Олександр Погодін створив його, коли вийшов на пенсію.

ДО ТЕМИ: Музей зброї та виставкові зали: як у Франківську планують реставрувати палац Потоцьких. ФОТО/ВІДЕО

Скульптури чоловік виготовляє з цементу. Дельфін – перша скульптура у колекції Олександра. Її виготовив з мармуру. Камінь, на якому стоїть дельфін, – із постаменту Леніна.

Зараз Олександр Погодін працює над оздобленням паркану із внутрішньої сторони. Тут він малює квартали із середмість різних європейських міст. Зокрема, Іспанії та Нідерландів. Також хоче зобразити морський бій.

Природний камінь, колотий, я його почав возити і зробив цю стіну. Корабель, гармата, клумби з цього каменю. Мені залишилася частина паркану. І по можливості дістану цей плоский шифер битий, щоб скріпити. Мені десь метрів десять залишилося, – каже власник музею.

Суспільне Карпати

Прикарпатець облаштував музей на обійсті власного подвір’я

Відвідувачі музею – це, переважно, друзі сусідів.

Я розповідаю усім, що там є дуже багато цікавого: зал, більярд, ножі. Багато малечі фотографується, лазять, дякують, що таке є. Ну зачаровані. Я ще не все бачила, але подобається дуже багато, – розповідає жителька села Крихівці Алла Середюк.

ДО ТЕМИ: У Криворівні працює музей з унікальними експонатами, які ілюструють життя гуцулів. ВІДЕО

У музеї найбільше експонатів на тему морської військової служби. Всюди кораблі, морські пейзажі, а в ангарі – форма моряків.

Суспільне Карпати

Прикарпатець облаштував музей на обійсті власного подвір’я

Найдорожчий експонат у музеї – справжній якір з Криму, якому 200 років. Купив Олександр його у кредит за 400 доларів.

Днями у цьому музеї були пенсіонери із громадської організації BA&DI Club.

Суспільне Карпати

Прикарпатець облаштував музей на обійсті власного подвір’я

Оці старовинні замки, оці чудові кораблі, оцей лицар. По праву сторону будка, яка мене із собакою вразила. Я її навіть кілька разів фотографувала. Ці тварини зроблені із гіпсу, із піску, цементу – людина все робить сама. Розумієте, ніхто їй нічого не каже. Він зізнався нам, що колись ще малював у молодості, – розповіла відвідувачка музею, пенсіонерка Галина Плотницька.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм