Експерти назвали справжні причини спалаху третьої хвилі Covid-19

На думку лікаря Євгена Дубровського, який працює в інфекційному відділенні клінічної лікарні Києва №4 від початку пандемії коронавірусу, причиною третьої хвилі захворювання став новий мутований штам вірусу.

Як і попереджали британські експерти, він є більш заразним, але не викликає масових повторних заражень.

«Я не підтримую думку, що у всьому винен Буковель. Надто багато нестиковок. Буковель працює вже давно, з грудня. Якби курорт був вогнищем захворювання, то в січні та на початку лютого ми би спостерігали велике збільшення хворих», – зазначив експерт.

Фахівець також додає, що попри масові святкування українцями Новорічно-різдвяних свят і тотального недотримання карантинних норм по всій країні, спалаху хвороби все ж не сталось ані в січні, ані через два тижні після святкувань.

«Постійно в чотирьох стінах сидіти не виходить. Ні карантин, ні ізоляція не вбережуть людей від зараження. Є думка, що вакциновані та ті, хто вже перехворів, зможуть сформувати колективний імунітет. Це оптимістичний сценарій. Поки що для України, як і для більшості країн, залишається тільки один сценарій – або перехворіти тим, хто ще не хворів, або заховатись у своїх квартирах в очікуванні вакцини. З мізерною кількістю доз, як у нас, довго доведеться чекати», – зауважив медик.

Інфекціоніст додав, що вакцинувати спочатку потрібно людей, які перебувають у групі ризику, або ж критично хворих. Бо для них поки немає іншого виходу. І перестати гратись в показуху, коли вакцинують молодих, здорових, які вже перехворіли.

«Всім іншим потрібно берегти свій імунітет, тому що для 90% населення ковід взагалі не є проблемою. Спокій, турбота про своє психологічне і фізичне здоров’я мають бути на першому місці. Більше гуляйте на свіжому повітрі, добре харчуйтесь та спіть достатньо годин. І поки є час, знайдіть хорошого сімейного лікаря», – порадив медик.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм