Екологічний злочин: у передгір’ї Карпат зрубали 50% лісу. ФОТО

У понад 100 разів більше вирубок лісу зафіксували в Українських Карпатах, аніж в інших країнах Європи.

Еколог та природоохоронець Володимир Борейко розповідає, на зйомці із супутника видно, що у передгір’ї зрубано приблизно 50% лісу, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Далі у горах вирубали 30% дерев.

Я вважаю, що це є екологічний злочин. Цим займається Держлісагентство України. Саме лісове господарство приносить величезні збитки. Не якісь браконьєри фейкові, їх насправді у нас дуже мало. Вони не можуть зрівнятися з тим, як рубають ліс та прикривають це санітарною рубкою державні лісгоспи, – вважає еколог.

ДО ТЕМИ: “Війна” за заповідні землі: як у Карпатах знищують багаторічні ліси. ФОТО/ВІДЕО

Одним із тих, хто на Прикарпатті досліджував незаконну вирубку дерев, є Євген Тавенок.

5 вересня 2019-го року чоловік показував вже місця незаконних рубок деревини на Косівщині. Під час огляду Євгену повідомили про пожежу в його будинку. Потім потерпілий розповів, що йому неодноразово погрожували спалити хату через те, що він перечить місцевим, які незаконно вирубують ліс. Після пожежі деякий час Євген із дружиною жив в автомобілі.

Правоохоронці і досі розслідують ймовірну причину підпалу. Рішення у провадженні ще не ухвалили. Це підтвердили у відповіді на інформаційний запит в управлінні Нацполіції області.

Сам Євген Тавенок каже, що має підтвердження навмисного підпалу:

Слідчий мені підтвердив, що це був підпал. Також експертиза Івано-Франківської експертної лабораторії встановила, що був підпал. У той же день поліцейські зафіксували те, що сусідка передала сусіду дві літри бензину. Сусід не міг пояснити, куди він подів цю бензинову суміш відразу після пожежі у будинку, – розповів Євген Тавенок.

ДО ТЕМИ: Поліцейські викрили незаконну порубку лісу на Прикарпатті. ФОТО

Впродовж останніх п’яти років обласна поліція зареєструвала 817 кримінальних правопорушень, які стосуються вирубки лісу. Згідно з інформацією у Єдиному реєстрі досудових розслідувань з 2015-го по 2020-й рік до суду скерували обвинувальні акти щодо 296 кримінальних правопорушень. За інформацією обласної прокуратури, за останні п’ять років до суду скерували 353 обвинувальні акти.

Речниця обласної прокуратури Юлія Білик пояснила, чому більшість справ так і не доходять до суду.

З січня 2019 року набрала чинності норма Кримінального кодексу України, відповідно до якої було збільшено розмір збитків, який необхідний для того, щоб настала кримінальна відповідальність за цією статтею. Їхній розмір збільшено до майже двох мільйонів. Люди, чиїми збитками була спричинена шкода на меншу суму, просто притягалися до адміністративної відповідальності, а кримінальні провадження щодо них закривалися, – зазначила Юлія Білик.

У травні 2019-го року набрав чинності закон, який знову зменшив розмір збитків для настання кримінальної відповідальності за вирубку лісу до 18 200 гривень, сказала Юлія Білик. За її словами, зараз правоохоронці розслідують понад 70 справ, які стосуються незаконної вирубки лісу.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм