Дітей з долинського “Теплого дому” влаштують у сім’ї

Дітей із Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”, який закривають, планують влаштувати у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. 

Допоки цього не станеться, діти будуть жити у закладі, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Нас не обмежують в часі, головне, щоб кожну дитину влаштувати в сім’ю. Але ми сподіваємося встигнути зробити це до першого червня, – каже заступниця начальника обласної служби у справах дітей Віталія Попович. – Допоки дітки не будуть в сім’ях, вони можуть залишатися в закладі.

Відколи ухвалили рішення припинити діяльність “Теплого дому”, щодня проводять наради в ОДА, обласній раді, де обговорюється питання, що ж буде з дітьми.

3 березня така нарада відбулася з міським головою Долини – обговорювали питання створення Центру соціальної підтримки дітей та сімей на базі міста Долина. На сьогодні єдиною альтернативою влаштування дітей є прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, які потрібно активно відкривати і розвивати, – зазначила Віталія Попович.

ДО ТЕМИ: Дітям-сиротам з Івано-Франківщини придбають квартири

Наразі у “Теплому домі” проживає 31 дитина з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування. Їх будуть влаштовувати у ті прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, які наразі недоукомплектовані.

У прийомній сім’ї може виховуватися до п’яти діток, а в будинку сімейного типу – від п’яти до десяти. Із 181-ї прийомної сім’ї, де виховується 141 дитина, багато є неукомплектованими. Також недоукомплектовані 11 будинків сімейного типу, у яких виховується 69 дітей. Будемо створювати нові прийомні сім’ї і будинки сімейного типу. Маємо для цього кандидатів, які вже пройшли відповідне навчання, а також запрошуємо усіх охочих ставати батьками-вихователями, – додає чиновниця.

Батьки-вихователі та прийомні батьки отримують допомогу від держави. На утримання однієї дитини виділяється сума у розмірі 2,5 прожиткового мінімума. А для будинків сімейного типу держава закуповує окреме помешкання. Наразі працівники обласної служи у справах дітей шукають батьків-вихователів у такий будинок у Городенці.

Нагадаємо, 19-го лютого на четвертій сесії обласної ради восьмого демократичного скликання депутати 47 голосами підтримали закриття Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм