До уваги прикарпатців: як по-новому видаватимуть “пакунки малюка”

З 1 вересня в Україні замість “пакунку малюка” батьки отримуватимуть кошти, щоб купити все необхідне.

Однак гроші можна витратити тільки на товари для дітей у визначених магазинах, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Рожнятівської районної держадміністрації.

Монетизований “пакунок малюка” можна буде отримати на соціальну карту для виплат “Пакунок малюка”, видану в АТ “Комерційний банк “ПриватБанк”, яку можна буде відкрити протягом року з дати народження дитини. Кошти можна використати ще протягом року з моменту їх зарахування, – йдеться у повідомленні.

Купити можна: дитячі товари (засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни: підгузки, серветки, дитячий одяг та взуття; дитяче харчування; дитячий посуд; дитячі іграшки; текстиль для дітей, у тому числі рушники, ковдри), товари для породіллі (прокладки для лактації; прокладки післяпологові). Товари можна придбати лише у закладах торгівлі, які уклали з Мінсоцполітики публічний договір.

ДО ТЕМИ: У Франківську учасники АТО, які недавно стали батьками, отримали перші пакунки малюка. ФОТО

Щоб отримати гроші, батьки чи опікуни немовляти протягом 12 місяців з дати народження дитини повинні звернутися до “ПриватБанку”. Там отримувач має відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання та отримати спеціальну соціальну картку.

Після цього потрібно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із заявою  про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та такими документами:

  • копія свідоцтва про народження дитини,
  • копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземців та осіб без громадянства),
  • копіядокумента про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,
  • копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною),
  • копія рішення про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя),
  • довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (у разі народження дитини у пологовому будинку у 2020 році).

Довідка: виплата грошової компенсації не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм